Молитва, яку читають перед випіканням паски: промовляйте ці слова, щоб випічка вдалась й принесла вам благословіння

Щоб паска вдалась, потрібно обрати не тільки перевірений рецепт, а й щиро помолитись перед замішуванням тіста
Паска — це не просто святкова випічка. Вона є символом духовного піднесення та віри. Тому підходити до її приготування варто з особливим трепетом. Напередодні свята Великодня радимо вам дізнатись, які молитви читають перед випіканням паски.
Щороку українські господині шукають нові рецепти пасок, аби здивувати родину чимось смачним та дуже особливим. Але перед тим, як узятися за тісто, варто не забути кілька важливих істин, про які розповідають на порталі "Hyser".
Готувати паску потрібно ніби для самого Ісуса — з добрим серцем і молитвою на вустах. Також під час її готування можна просити в Господа здоров’я для рідних.
Традиційно паску готують у Чистий четвер або суботнього ранку, дотримуючись тиші й зосередженості. Хоча етнографи й не зафіксували обов’язковості молитви перед випічкою, багато священників радять розпочинати роботу з наступних слів:
"Господи благослови (перехреститися), Господи допоможи (перехреститися), Господи помилуй (перехреститися)".
А ось отець Василь Колодій розповідає, що як такої особливої молитви для випікання паски не існує. Однак є розширені молитвеники, в яких є дуже багато принагідних молитов на різні випадки життя. Він каже робити наступне перед замішуванням тіста:
Стали й заговорили: "Отче наш, Господи Боже, молюся до Тебе перед тим, як паску готувати й згадую, як її готував ізраїльський народ перед тим, як виходив з єгипетської неволі. Дякуємо Господи, що маємо можливість спекти пристойну та гарну пасочку, як символ подяки тобі, Боже, за те, що ти нас благословиш".
Отець додає, що можна просто молитись своїми словами від чистого серця. А можна прочитати молитву "Отче наш".
Також раніше ми розповідали вам про те, хто не може пекти паски на Великдень і чому. Дізнайтесь більше про народні прикмети та заборони.