Як говорити на складні теми і не боятися ставити важкі запитання: поради експертки
Три підказки, які допоможуть вам добиватися свого у житті й не мовчати, коли потрібно заговорити
Дуже часто, щоб розв'язати складну проблему та обговорити труднощі, нам потрібно прямо та відверто ставити складні запитання. А це буває не так вже й просто. Як навчитися це робити без зайвого дискомфорту — розповімо у цій статті.
Секретами правильної комунікації у студії “Ранок Вдома” на телеканалі “Дім” днями поділилася засновниця школи комунікацій "Спільна мова" Марина Пташник. Ділимося головними порадами експертки, які допоможуть вам навчитися екологічно піднімати складні теми та перестати боятися подібних розмов.
Що таке складні запитання
За її словами, часто ми боїмося ставити питання, адже хочемо зберегти нормальні стосунки. Іноді, після відвертих розмов на гострі теми, це здається нам просто неможливим. Через це і виникає дискомфорт.
Як правильно ставити запитання: поради експерта
-
Звертаючись до керівника, важливо підготувати конкретні аргументи, які підтвердять вашу цінність для компанії.
-
Варто завжди готуватися до зустрічі, щоб мати змогу відповісти на зустрічні запитання. Це дозволить провести розмову без зайвих хвилювань та незручностей для вас.
-
Якщо важко поставити складне запитання, то поясність собі, що якщо ви не запитаєте, то автоматично отримуєте "ні". А якщо спитаєте, то ваші шанси — 50/50.
Про що не варто запитувати інших людей
Коучка радить ніколи не ставити неетичних питань, що стосуються, зокрема, особистого життя людини, яку ви знаєте недостатньо добре:
Раніше ми писали, про які речі краще нікому не розповідати. Є щонайменше 4 теми, які не слід підіймати у розмові з людьми, навіть досить близькими.