Цей простий метод допоможе вам розпізнати справжній характер людини: тест на доброту

Психологія
Анна Мисюк

Анна Мисюк

Заступниця головного редактора

Подруги, фото
Слова, які видають справжню натуру людини. Скриншот з фільму

Як зрозуміти, чи можна довіряти людині

17 лютого відзначають День спонтанного прояву доброти (Random Acts of Kindness Day). Це міжнародне неофіційне свято, яке закликає людей проявляти доброту без очікування вигоди чи подяки. Воно з’явилося у США в 1995 році, а згодом поширилося по всьому світу. Існує навіть Фонд випадкових актів доброти (Random Acts of Kindness Foundation), який популяризує цю ініціативу.

З нагоди свята розповідаємо, як зрозуміти — чи маєте ви діло з доброю людною чи все ж таки зі злою, яка схильна до заздрості, брехні та зради. Існує досить простий спосіб це розпізнати.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:
Related video

Звісно, у кожного можуть бути свої недоліки, але важливо зрозуміти, які риси закладені в людині від природи. Це допоможе вибудувати правильні відносини й уникнути неприємних ситуацій.

Як розпізнати, добра чи зла перед вами людина?

Для цього достатньо просто поспілкуватися з людиною про інших людей — знайомих, колег або навіть знаменитостей. Зверніть увагу, як вона висловлюється про них. Спочатку співрозмовник може бути стриманим, особливо якщо ви ще не надто близькі, але якщо підтримати розмову, можна почути багато цікавого. Іноді людина починає виливати потік негативу: обговорювати чужі невдачі, висміювати успіхи, зловтішатися проблемами. Якщо вона говорить виключно погане про тих, хто досяг успіху, або безжально перемиває кістки спільним знайомим, це вже тривожний знак. Швидше за все, за вашою спиною вона так само говоритиме й про вас.

Доброзичлива людина може теж коментувати чиїсь вчинки, але робить це без злості та ненависті. Вона швидше поспівчуває, підтримає або знайде виправдання для інших. Наприклад, якщо хтось погладшав, вона зауважить, що в тієї людини був стрес, але згодом все нормалізується. Якщо колега має проблеми, вона не насміхатиметься, а радше пожаліє його та побажає кращого. Її слова не отруєні заздрістю чи злістю — вона просто ділиться своїми думками, не бажаючи нікому зла.

Є й ті, хто уникає будь-яких обговорень — переводять тему на щось нейтральне або взагалі мовчать. Це або дуже мудрі люди, або професіонали, які звикли не розкривати своїх думок.

Пам’ятайте: людина говорить про інших так, як згодом говоритиме й про вас. Якщо вона сповнена злості та токсичності, рано чи пізно це виллється і на вас. Варто бути обережним і не довіряти тим, хто постійно пліткує та розносить негатив.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Також раніше ми розповідали про 3 головні ознаки заздрісної людини. Дізнайтесь, чи не "причаїлась змія" біля вашого серця.