Пошкодуєте, але буде вже пізно: 6 речей, про які не мають знати інші користувачі у Мережі
Чим не варто ділитися зі сторонніми людьми, якщо не хочете зайвих проблем
На сьогодні для більшості з нас соцмережі — невід’ємна частина життя. Тут ми ведемо переписку зі своїми рідними, близькими та колегами, вирішуємо робочі справи, гортаємо мемчики та рілси, і загалом проводимо дуже багато вільного (не завжди 🤭) часу. Аферисти це добре знають і за багато років існування Instagram, Facebook, Telegram, TikTok та інших соцмереж вже навчилися “вичисляти” потенційних жертв за тим, ЩО вони публікують.
Про 6 речей, які ніколи не варто поширювати назагал, розповідає “24 канал“. Що саме потрапило у “чорний список”, який так люблять шахраї — дізнавайтеся далі! І завжди пам'ятайте, що ваша онлайн-безпека насамперед залежить від вас!
Що не можна публікувати у соцмережах
-
Контактна та основна інформація. Не варто дозволяти показувати усім підряд свій особистий номер телефону, адресу електронної пошти, дату народження та інші подібні речі. На вас може очікувати як банальний спам на електронну скриньку, так і спроба крадіжки даних чи навіть грошей із кредитної картки.
-
Інформація про сім'ю та стосунки. Про ваших найближчих людей, ми певні, знають усі, кому потрібно. Для решти людей ця інформація не є особливо цінною, тому краще не наражайте на небезпеку своїх рідних і не згадуйте їх зайвий раз у своєму профілі.
-
Реєстрація місцеперебування в режимі реального часу. Функція Check-In у Facebook дає змогу користувачам ділитися своєю геопозицією у певних місцях, однак трансляція вашого місцеперебування у режимі реального часу може бути ризикованою, адже таким чином абсолютно незнайомі вам люди можуть стежити за вашим пересуванням з будь-якою метою.
-
Плани щодо майбутньої чи нинішньої подорожі. Таким чином ви сигналізуєте зловмисникам, що прямо зараз або у певний момент вас не буде вдома. Тільки подумайте, наскільки це для них вигідно і як вони можуть скористатися цією інформацією 😉
-
Список друзів. Якщо ви не приховуєте своїх френдів у соцмережах, це також може значно полегшити життя шахраям. Наприклад, вони можуть додатися до когось із ваших друзів під вигаданим приводом, а потім — напроситися в друзі до вас, щоб пізніше спробувати зламати ваш акаунт і видурити гроші в “спільних знайомих”.
-
Фото дітей. Ці світлини зловмисники можуть використати у власних цілях, наприклад, для створення фейків зі збору коштів “на лікування дитини”. Крім того, виставлені на загал фото дітей можуть зробити їх вразливими до кібербулінгу.
Раніше ми також писали про те, що варто дізнатися перед тим, як орендувати квартиру. Є низка важливих нюансів, які убезпечать вас від проблем у майбутньому та шахраїв.