Як мінімум один рік? Чи потрібно носити чорне на знак жалоби та скільки часу

Скільки часу потрібно носити чорне на знак трауру
Ще у часи Римської імперії на знак жалоби одягали темні тоги на знак жалоби. Пізніше, жінки у траурі носили покрови і головні убори віддаючи данину традиціям.
Скільки часу потрібно носити чорний одяг у жалобі та кому, розповідає rbc опираючись на поради священника Олексія Філюка читачам видання "20 хвилин (Новини Тернополя)", сайт Спілки православних журналістів, Almedia, сайт "Траур". У яких країнах, як і в Україні носять темне, розбираємося далі.
Що носять у траурі в різних країнах
У середні віки вдови та родичі померлого могли носити темне та чорне до кінця життя. На Сході білий, а не чорний колір вважається жалобним, тому в Індії саме у білих шатах померлого проводжають у далеку дорогу.
В арабських та африканських країнах білий колір ототожнювався з яскравим, палючим світлом сонця, а чорний - колір землі, що дарує прохолоду, символізував життя. В Іспанії колір жалоби також білий, а заміж виходять у сукнях червоного кольору. У Франції - у траурі носять червоний.
В Україні колір жалоби - чорний. Жінки у траурі одягають чорний та темний одяг, а на голову - чорну хустку чи стрічку. Зазвичай, темне на знак жалоби носять до року, але є певні нюанси, наприклад, якщо траур за бабусею чи дідусем - траур тримають пів року, якщо близькі родичі - три місяці.
Рік часу чорну хустку носять після похорон мами, батька, подружжя, дітей і вдягати знову на річницю. На похорон присутні вдягають чорне, а жінки обов’язково покривають голову чорною хусткою якій може бути візерунок - чорними нитками чи срібними.
Священник Олексій Філюк вважає, що це особисте діло кожної людини.
Хочу сказати, що сам чин похорону має відправлятись священником у білому облаченні, у білих ризах. І перші християни на похорон теж приходили у білому. І навіть це можна побачити на фото з 1920-их років. Там усі жінки в білих хустинках. Але в радянський час церкви були закриті, домовини почали робити чорними, люди почали одягатись у чорне на похорони. Це прийшло до нас в ХХ-му столітті. Зазвичай істинні християни не мали б носити скорботу, бо, нагадую, Бог є Богом живих, а не мертвих,
На думку священника люди носять жалобу, аби уникнути осуду інших людей. Але, якщо помер близький родич, то сувора жалоба має бути 40 днів. Далі - на розсуд кожної людини.
Про деякі речі потрібно турбуватися заздалегідь. Тому варто знати, які нюанси потрібно додати у свій заповіт при написанні.