Їсти чи не їсти черемшу, або Страх і ненависть у Червоній книзі
Ресторатори виступають за легалізацію спеціально вирощеної черемші
Ми розповідали, чому варто пити каву з корицею. Тепер поговоримо про черемшу. Цю рослинку називають українським суперфудом.
Вона масово продається весною, це цілком сезонне зілля. Кулінари високо цінують її смак та аромат. Однак є кілька “але” у використанні цього інгредієнту. Найбільше “але” - черемша у Червоній книзі України як зникаючий вид. Відповідно її не можна зривати в дикій природі. Однак черемшу вирощують спеціально, але її продаж теж не дуже законний - для закону немає різниці, виросла вона сама в лісі, чи на грядці.
До проблеми привернув увагу Всеволод Поліщук - кухар та ресторатор. Він наголошує, що попри те, що черемша - рослина з Червоної книги, він не вбачає проблеми у тому, щоб використовувати в ресторанах та на звичайних кухнях черемшу, вирощену власноруч.
Мовляв, в усіх ситуаціях, окрім черемші, держава не виступає проти продажу спеціально вирощених продуктів. Кулінара підтримав і Євген Клопотенко. У своєму дописі з закликом легалізувати використання вирощеної черемші він тегнув Державну екологічну інспекцію України.
Тож логіка така: продаж черемші не є законним, однак закон не бачить різниці між черемшею, яка сама виросла в лісі, і черемшею, яку виростили на продаж, тоді як для інших “червонокнижних” продуктів такої проблеми немає. Також ми розповідали, з чого насправді роблять локшину швидкого приготування.