Радянська традиція чи “трушний” звичай? Чи нормально готувати кутю з рису

Їжа
Марія Дума

Марія Дума

Редакторка стрічки новин

кутя з рису як готувати
Чи "трушно" готувати цю страву з рису? Фото: yizhakultura

Чи можна готувати кутю з рису?

Ми звикли думати, що традиційним варіантом основи для куті є пшениця. Ми ділились класичним рецептом Дарії Цвєк. Однак це далеко не єдиний спосіб приготування цієї обрядової страви. Зараз кутю готують з чого завгодно - від булгуру і до рису.

Втім, існує поширена думка, що кутя з рису – це відносно новий винахід, популяризований радянською владою. Але чи так це насправді?Детально розповідаємо разом із nv.ua.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:
Related video

Історичні свідчення про рисову кутю

Ще у XIX столітті український етнограф Матвій Номис зазначав, що деякі заможні українці вже тоді під час приготування куті віддавали перевагу рису перед пшеницею. Річ у тім, що рис, завезений зі Сходу, вважався екзотичним продуктом і символізував достаток та вишуканість. Його використовували для приготування розкішних страв, у тому числі і куті.

Рис асоціювався з вищим суспільним статусом і багатством. Поширення рису в європейській кухні також вплинуло на його популярність в Україні.

кутя на Різдво
Кутю готували не тільки із пшениці. Фото: panistefa

Але і радянський час вніс свої корективи - річ у тім, що тоді рис був більш доступним продуктом, ніж пшениця, що сприяло його поширенню. Сьогодні кутя з рису є традиційною стравою в деяких регіонах України, особливо на сході. Наприклад, на Донеччині такий варіант куті називають кануном. Однак у багатьох інших регіонах досі віддають перевагу пшениці.

Отже, кутя з рису – це не суто радянський винахід. Її поява пов'язана з історичними, соціальними та економічними факторами. Вибір між пшеницею та рисом часто був зумовлений доступністю продуктів, кулінарними традиціями регіону та соціальним статусом.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Головне – це сімейні традиції та любов, з якою ми готуємо кожну страву. До речі, чи розповідали, з чого ще можна готувати кутю.