А ви вмієте визначати свіжість яєць - поради досвідчених господинь

А ви вмієте визначати свіжість яєць - поради досвідчених господинь

Яйця - надзвичайно поживний та смачний продукт, який використовують для багатьох смачних страв і випічки. Купуючи яйця у магазині чи на ринку, не можна бути впевненим у їх свіжості на всі 100%.

Оцінка
- 4.5 з 5 можливих засновуючись на 2 голосів
Related video

Коли ми розбиваємо яйце то зразу бачимо чи воно не протухло. Але існують способи для перевірки цілих яєць. Тому, щоб не довелося викинути гроші на вітер - скористайтеся ними прямо у місцях купівлі, розповідає apostrophe.

Читати такожВідповідь може здивувати: чи можна їсти яйця з червоною плямою на жовтку

А ви вмієте визначати свіжість яєць - поради досвідчених господинь - фото №1
  1. Дата пакування. Якщо ви купуєте яйця у пакуванні - завжди перевіряйте дату упаковування. Звичайно це стосується всіх харчових продуктів, але насамперед це актуально для продуктів, які швидко псуються. Виробник завжди вказує термін придатності на пакуванні. З моменту упакування яйця можуть зберігатися протягом 30 днів  при правильному дотриманні умов зберігання.

  2. Вода. Перевірити свіжість можна за допомогою води. Візьміть глибоку ємність, налийте холодної води та опустіть яйце. Свіже яйце залишиться лежати на дні у горизонтальному положенні, а якщо трохи  піднялося тупим кінцем до верху - вже не першої свіжості і можна використати лише у тісті чи гарячих стравах, але якомога швидше. Яйце, яке повністю піднялося на поверхню - зіпсоване, тому їсти не можна, зразу викидайте.

  3. Потрусити. Так добре перевіряти продукт прямо у місці покупки. Візьміть яйце у руку і потрусіть біля вуха. Якщо почуєте хлюпання усередині - краще не брати. Свіже яйце ніяких сторонніх звуків не видаватиме.

  4. Білок і жовток. Візьміть тарілку і розбийте на неї яйце. Роздивіться уважно, який вигляд воно має. У свіжому яйці жовток буде щільним, а білок - пружним і в'язким.  Зіпсованість продукту видає рідкий білок і плоский жовток. Такі  яйця вже не придатні для вживання.

А ви вмієте визначати свіжість яєць - поради досвідчених господинь - фото №2

Читати такожЧи можна пити сирі яйця? Руйнуємо популярний міф

Дослідили, що чим більша курка, тим більші яйця вона несе, але дрібні яйця мають таку ж поживність. А перепелиними яйцями ласували ще древні єгиптяни. Головне не нехтуйте правилами зберігання, адже при зберіганні +2 градуси яйця можуть лежати до 3 місяців.

Підписатись Підписатись

Зараз читають

Останні новини