Опалювальний сезон почався, а батареї холодні? Поради фахівців для такого випадку
Які дії треба зробити, якщо батареї у будинку ледь теплі
Опалювальний сезон розпочався і можна насолоджуватися теплом у кімнатах та хочеться, щоб радіатори працювали на максимумі. Але що потрібно робити, коли батареї не гарячі, а ледь теплі і “булькають”, розбираємося у матеріалі.
Фахівці дали цінні поради, якщо виникають труднощі з опаленням. Однією із поширених причин поганого опалення батарей може бути низький тиск теплоносія в системі опалення, пише glavred.
Спеціалісти пояснюють, що нормальним вважається тиск у системі опалення 1,5-2 бари. Проте, якщо тиск буде триматись нижче 1 бару, тоді радіатори можуть залишатися холодними, особливо це стосується верхніх поверхів.
Як зрозуміти, що батареї “завоздушені”
Якщо через батарею проходить замало води або дуже погана циркуляція відбувається через радіатор, це може стати причиною того, що радіатори “завоздушені”. Важливою ознакою також може бути звук булькання всередині.
Сучасні радіатори обладнують спеціальним повітровідвідником, який випускає зайве повітря. Щоб випустити зайве повітря. треба підставити ємність для води під батарею, а тоді за допомогою викрутки повернути вліво повітровідвідник і протягом декількох секунд, почекати появу невеликого струменя води, дати повітрю вийти із радіатора.
Ще одна причина холодних батарей - старі термостатичні клапани, які часто заклинюють. Шток термостатичного клапана може заклинити у різних позиціях, тоді батарея може бути занадто гарячою або взагалі холодною.
Куди звертатись, якщо батареї ледь теплі чи холодні
Якщо ви помітили, що батареї холодні чи ледь теплі варто зателефонувати до ЖКГ, як обслуговує ваш будинок у будь-який час доби і розповісти диспетчеру про проблему низької температури повітря у квартирі.
Радіатори можуть погано гріти і від сильного забруднення. Тому потрібно якісно очистити батарею від бруду та пилу.