Токсичні батьки: 10 ознак поведінки, яка ламає дитину
Поведінка та стиль життя дорослої людини — це відображення того, як до неї ставилися батьки. Чи вірить дорослий у свої сили, чи успішний він — залежить від психологічних травм, які він пережив у дитинстві. Раніше ми писали, як розпізнати жертву, а тепер розкажемо 10 ознак токсичних батьків.
Психолог Дмитро Карпачов розповів, що є декілька видів токсичних батьків. Одні вважають, що вони жертва, а інші виступають у ролі диктатора. Є такі, котрі маніпулюють почуттями дитини, будучи по черзі то деспотами, то жертвами.
В обох випадках страждає дитина. Експерт зауважує, що попри все дитина захищає своїх батьків, щиро їх любить і навіть не усвідомлює, що вони погано ставляться до неї.
Ознаки токсичної поведінки батьків:
1. Авторитарність і контроль
Якщо дитина не буде підкорятися кожному слову, не буде звітувати — куди іде, кудою іде, що одягає, з ким іде, що там робить і тому подібне, — тоді буде покарана.
2. Гіперопіка
Навіть якщо немає небезпеки, батьки активно захищають своє дитя. Така задушлива турбота переростає в утриманні дитини біля себе.
3. Егоїзм
— зазначив Дмитро Карпачов.
4. Неповага до думки
Наприклад, інтереси дитини — це ніщо. Має бути так, як скажуть батьки. Дитині не можна приймати власні, навіть дрібні рішення.
5. Критика
Батьки можуть висміювати і знецінювати поведінку, зовнішність чи слова дитини. Це ж стосується вибору гри, в яку дитина грає, одягу та творчості.
6. Маніпуляції
— додає експерт.
7. Шантаж і залякування
— акцентує психолог.
8. Інфантильність
Це стосується батьків, які на психологічному рівні залишилися дітьми. Вони самі вимагають уваги і догляду, тому не можуть дати це своїм дітям.
— пояснює Карпачов.
9. Емоційний терор
Будь-яка розмова завершується тим, що дитина відчуває пригніченість, втому, апатію. Так звана турбота зовсім не приносить радощів.
10. Фізичне насильство
Прикладання рук під виглядом виховання — це спосіб домогтися свого за допомогою сили. До 10-го пункту входить і сексуальне насильство.
Раніше ми писали про дитячі панічні атаки. Експерт розповів, як їх впізнати, і що робити, аби допомогти дитині.
Главное фото: Pinterest