Спокій, тільки спокій: як батькам реагувати на жахливу поведінку дітей

Сімейне життя
Іванна Кульбіда

Іванна Кульбіда

Редакторка стрічки новин

Якщо дитина почала істерити на відмову купити їй бажане або планує провести ніч на дитячому майданчику, дуже легко нетямитися і втратити рівновагу. Поведінка дитини дратує, але важливо реагувати правильно і зберігати спокій.

Ваш крик не змусить дитину слухатися. І якщо ви не володієте своїми емоціями, то як з ними може впоратись дитина?Як зберігати спокій і рівновагу, коли дитина поводиться нестерпно, розповідає childdevelop.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:
Related video

1. Піклуйтеся про себе

Ваші потреби є важливими попри стереотипи суспільства, що піклування про себе неприйнятне. Коли ви перевтомлені, заклопотані чи зголодніли ви будете мати загострену реакцію на те, як себе поводить дитина. Не відчувайте провину за це. Намагайтеся приділяти собі час протягом дня, спіть вдень разом з дитиною, харчуйтеся збалансовано. У випадку поганого самопочуття попрохайте побути з дитиною чоловіка, родичів чи найміть няню на кілька годин.

2. Поведінка дитини - віддзеркалення вашої

На думку психологів починати виховання потрібно сплановано  та усвідомлено. Бути спокійною при істериках не просто, тому придумайте фразу, яку повторюватимете про себе, як мантру. “ Я спокійна”,“ Я можу вирішити це без крику”,“ Я люблю свою дитину”

Спокій, тільки спокій: як батькам реагувати на жахливу поведінку дітей - фото №1

3. Зробіть глибокий вдих і порахуйте до 5

У моменти втрати самоконтролю зробіть глибокий вдих животом, закрийте очі і порахуйте до 5. Так ви заспокоїтеся природним шляхом і повернете собі рівновагу.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

4. Правильне місце

Коли дитина поводиться жахливо, вам необхідна пауза, щоб заспокоїтися. Відведіть дитину в інший кінець кімнати чи в інше приміщення і згадайте приємні моменти пов'язані з нею.

5. Встановлюйте кордони з повагою

Ваш тихий голос, при поганій поведінці дитини, допоможе знизити емоційну напругу та чітко висловити свою думку. Важливо, спочатку виказати співчуття, а тоді встановити межі. “ Я знаю, що ти хочеш з'їсти всі цукерки, але це шкідливо. Зараз я даю тобі дві і ще лишимо, щоб з’їсти після вечері.”

6.Знаходьте час для спілкування і виховання

Пояснювати і навчати хорошому поводженню варто тоді, коли дитина спокійна і поводиться добре. Якщо вона почала істерику, ваших пояснень не зрозуміє. Потрібно почекати поки заспокоїться і нагадати, що сталося і як можна вчинити по іншому.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Іноді ми не можемо стриматися і починаємо кричати забуваючи, що крик породжує страх, а страх псує стосунки. Ви ж не ставите собі за мету, щоб дитина вас боялася і перейняла ваш спосіб спілкування.