Шум, від якого мурахи по шкірі: як звучить космос (ВІДЕО)
4 жовтня розпочинається Всесвітній тиждень космосу
Всесвітній тиждень космосу відзначається щороку, починаючи з 2000, згідно з рішенням Генеральної Асамблеї ООН від 11 лютого. Вперше ініціатива заснувати таке свято з’явилася під час третьої Міжнародної конференції ООН з космосу.
Метою Всесвітнього тижня космосу є підкреслити внесок в життя людей “продуктів” космічної науки та техніки. Космосом вважається висота більше ніж 118 кілометрів над Землею. У космосі панує цілковита тиша, але нещодавно NASA зафіксувало “реальний звук” у космосі, який вражає і жахає, розповідає vice.
У космосі ніхто не почує, ні шуму, ні крику, тому що звукові хвилі не можуть поширюватися крізь вакуум, який поширюється більшою частиною Всесвіту. Однак космос може бути відверто шумним за правильних умов, таких як гарячий газ, що оточує величезну чорну діру в центрі скупчення галактик Персей.
Нещодавно NASA опублікувало у Twitter моторошний аудіозапис, який відображає реальні звукові хвилі, що проходять через газ і плазму в цьому кластері, який знаходиться на відстані 250 мільйонів світлових років від Землі.
Звукові хвилі в їхньому природному середовищі є колосальними 57 октавами нижче середньої ноти C, що робить цю чорну діру справжнім космічним баритоном. Щоб зробити ці поштовхи чутними для людей, вчені підвищили їх частоту в квадрильйони разів.
Раніше ми розповідали цікаві факти про космос. Такої інформації не повідомляють у школі, тому це справді приголомшливо і пізнавально.