Тепер на водіїв чекатиме жорстке покарання за проїзд на жовте світло: деталі нового законопроєкту

Гаджети та авто
780
Іванна Кульбіда

Іванна Кульбіда

Редакторка стрічки новин

Покарання та штрафи за проїзд на жовтий сигнал світлофора
Штраф за проїзд на жовтий сигнал світлофора. Фото: auto.24tv

Проїзд на жовте світло буде каратися не лише штрафами

Група народних депутатів, серед яких голова Комітету ВР з питань правоохоронної діяльності Сергій Іонушас, подала законопроєкт № 12172. У ньому відбулися посилення відповідальності за повторні порушення правил дорожнього руху.

У документі передбачено доповнення статті 122 КУпАП нормами, які зобов’язують суворіше карати водіїв за повторні порушення. Якщо водія авто втретє помітять на проїзді пішохідного переходу на жовтий сигнал світлофора, йому може загрожувати позбавлення прав від 6 місяців до року, пише avtopilot.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:
Related video

Що зміниться

  • Третє порушення протягом року. Якщо водій втретє за рік порушить правила проїзду пішохідного переходу, перехрестя, обгону або проїде на жовтий сигнал світлофора, йому загрожує позбавлення права керування транспортним засобом на строк від 6 місяців до одного року. Ця санкція доповнює штраф у розмірі 2 550 грн. Примітно, що застосування норм щодо малозначності порушення не передбачено і усним зауваженням обмежитися буде неможливо.

  • Підвищені штрафи. За друге порушення протягом року: порушення правил проїзду пішохідних переходів, перехресть, обгону і зустрічного роз’їзду, проїзд на заборонний сигнал світлофора або жест регулювальника, ненадання переваги у русі пішоходам на нерегульованих пішохідних переходах передбачено штраф у розмірі 1 020 грн (60 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян). За повторне порушення правила, його чекає штраф та позбавлення прав.

  • Повноваження поліції та судів. Національна поліція та військова інспекція безпеки дорожнього руху матимуть повноваження розглядати справи та виносити постанови щодо повторних порушень. Складання протоколів буде покладено на посадових осіб цих органів, а розгляд справ та винесення рішень — на суди.

Які причини змін

У 2022 році громадська організація здійснила аналіз досліджень, а також національних практик держав-членів ЄС та визначила, що в Україні нерозвинені інструменти так званого “спеціального стримування”, тобто впливу на поведінку повторних порушників (рецидивістів), яких не стримує загроза накладання стандартних санкцій (одноразових грошових штрафів).

Тому необхідність перегляду адміністративно-деліктного підходу до вчинення особою систематичних свідомих адміністративних правопорушень у сфері безпеки дорожнього руху є актуальним питанням.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Раніше ми розповідали, що тепер за порушення ПДР штраф можна сплатити дуже швидко і просто. Для цього потрібно скористатися лише застосунком Дія.