На котяче муркотіння впливає багато різних факторів
Раніше ветеринари розповіли, чому вуличні коти можуть виглядати дуже брудними (і справа зовсім не в гігієні). А тепер експерти пояснили, чому котик може перестати тішити вас своїм муркотінням. Більше про це - читайте далі у статті.
Більшості людей подобається чути котяче муркотіння. Нерідко цей звук є показником того, що ваш улюбленець щасливий та задоволений.
Але не завжди те, що кіт або кішка перестали це робити, означає, що тварина чимось незадоволена або ви щось зробили неправильно. Як зазначають експерти українського бренду Club 4 Paws, на це може бути кілька причин (крім того, що пухнастик просто не зацікавлений у цьому).
Чому котик не муркотить
-
Не вміє це робити. Через специфіку голосових зв’язок або дихальної системи, деякі пухнастики не здатні до муркотіння. Також звуки, що видихає вихованець, можуть бути тихими й не вловлюватися людським вухом.
-
Не любить це робити. Можливо, тварина використовує інші способи спілкування: мова тіла, вираз мордочки тощо.
-
Стрес. Нервовість та переживання улюбленця впливають на центри задоволення та розслаблення, паралізуючи здатність мурчати. Причини, з яких тварина стресує, можуть бути різними: зміна власника, переїзд в новий будинок, поява нового члена родини тощо. Котик знову замурчить тоді, коли заспокоїться.
-
Тварина старіє. У неї просто може не вистачити енергії, щоб показувати вам свою вдячність та щастя, як раніше. Попри відсутність муркотіння, старі кішки можуть бути такими ж задоволеними, як і молоді.
-
Стан здоров’я. Травми та хвороби впливають на здатність кішки муркотіти, навіть якщо вона цього хоче. Пухнастик може перестати це робити через пошкоджені кігтики, зубні інфекції й навіть укуси комах.
До речі, щодо віку тварин. Раніше ми пояснювали, як правильно переводити вік котика в людські роки. Більше про це - читайте у цьому матеріалі.