Правила догляду за виноградом у червні
Багато людей вирощують вдома виноград. З нього роблять чудові компоти, домашнє вино і просто вживають, як окремий фрукт для насолоди. Не має значення, червоний, рожевий чи зелений у вас сорт - потрібно вчасно його пасинкувати та підживлювати, щоб мати гарний врожай.
Догляд у червні надзвичайно важливий для винограду, адже саме цього місяця він нарощує зелену масу. Якщо не контролювати цей процес, це може призвести до густоти, а це вплине на розвиток грибкових захворювань та втраті врожаю, розповідає канал Наша Дача.
Що потрібно зробити з виноградом у червні
🍇Прищипнути. На сильно рослих пагонах на 5-10 см потрібно проищипнути точки росту винограду. Зробити це варто до початку його цвітіння, щоб відбулося краще запилення рослин.
🍇Обприскування. Коли виноград закінчить цвісти, потрібно окремо розчинити у воді 40 г сечовини, 50 г суперфосфату, 30 г сірчанокислого калію та 5 г борної кислоти. Змішайте все між собою, додайте 10 л води, процідіть та добре оприскуйте листя.
🍇Підв’язування. У міру зростання лози важливо підв'язувати пагони.
🍇 Пасинкування. Це важлива процедура від якої залежить врожайність рослини. . Видаліть повністю ті пасинки, що ростуть до суцвіття винограду. Прищипуємо пасинки залишаючи 1 листочок з пасинка, а решта відщипуємо чи обрізаємо.
Всі процедури у червні надзвичайно важливі, адже вони підсилюють смак та аромат ягід, сприяють зовнішньому вигляду та пришвидшують дозрівання.
Раніше ми розповідали, що не можна садити біля винограду. Досвідчені садівники знають, що при таких сусідах не буде врожаю.