1 січня у церковному календарі - День пам’яті святителя Василія Великого. В народі ж це свято називають Днем Василя. Як і в більшість релігійних свят, цього дня діє низка суворих заборон. Згадаймо їх, щоб провести це свято за всіма встановленими правилами й не накликати на себе біди за їх порушення.
Василій Великий народився у 329 році в місті Кесарія (територія сучасної Туреччини). Він був зі знатної родини, тому мав змогу здобути гарну освіту. У зрілому віці він став аскетом та священником, а пізніше - єпископом Кесарії. Святий протистояв імператору, який влаштовував гоніння на християн. Також Василій є автором багатьох богословських текстів та був законодавцем чернецтва.
Українці звикли вшановувати День пам’яті святителя Василія Великого 14 січня. Та після переходу ПЦУ на новоюліанський календар це свято змістилося у даті на 13 днів раніше. І тепер воно відзначається у перший день нового року - 1 січня.
Що не можна робити у День Василя:
-
сваритися, лихословити, конфліктувати, з’ясовувати стосунки;
-
займатися хатніми справами (прати, прибирати) та рукоділлям (шити, в’язати, вишивати);
-
переїдати чи зловживати алкоголем;
-
ходити гуляти вночі;
-
давати та брати гроші в борг, інакше можете весь рік прожити у злиднях;
-
виносити сміття - можна винести з дому щастя;
-
впускати в дім першою жінку - вважається, що це може принести нещастя у новому році (тож першим цього дня має зайти саме чоловік).
Раніше ми писали, як правильно зустріти рік Дракона 2024. Також з цієї статті ви дізнаєтесь, що він символізує.
Фото: freepik.com