Щодня людина зіштовхується з різноманітними стресами, які впливають на плин життя. Потрібно вміти швидко відновити рівновагу і знайти своє місце сили та спокою.
Будь-які стреси так чи інакше залишають свій відбиток на нашому житті. Практичні та дієві поради відновити сили після стресових ситуацій, рекомендує novy.tv/ua.
Перевтома, нестабільність, нервова напруга заважає насолоджуватися життям повною мірою. Психологиня Катерина Тімакіна розповідає про техніки стабілізації, які допомагають повернути себе собі.
– говорить психологиня Катерина Тімакіна.
Дихання 3 на 6 чи 4 на 8
Така вправа чудово реалізує стресову енергію та допомагає тілу відчути себе у безпеці. Проста вправа пропонує вдихати на 3 чи 4 рахунки і видихати вдвічі довше. При диханні намагайтеся уявляти кожну цифру перед очима. На подовженому видиху мозок сигналізує і повідомляє нервовій системі, що все гаразд і можна розслабитися.
М'язова релаксація
-
Ця вправа допомагає знизити рівень стресу та сконцентрувати увагу.
-
Вправу можна робити як лежачи, так і сидячи чи стоячи.
-
Почнемо з ніг: відчуйте стопи, опору, напружте стопи, підігнувши пальці на ногах, затримайте на кілька секунд, розслабте. Повторіть.
-
Тепер напружте стопи, піднявши пальці максимально вгору, затримайте, розслабте. Повторіть. Напружте литки. Затримайте, розслабте. Повторіть.
-
Напружте верхню частину стегна, можете впертися п’ятами в підлогу, щоб краще відчути м’язи. Затримайте на пару секунд, розслабте. Повторіть.
-
Напружте сідниці. Відчуйте, як ви піднялися на стільці чи на ліжку. Затримайте трошки, розслабте.
-
Напружте м’язи живота. Відчуйте, які вони сильні, розслабтеся. Видихніть зі звуком. Шия та плечі першими реагують на стрес. Підніміть плечі високо, до вух, тримайте, зігніть руки у ліктях, напружте кулаки, робимо вдих-видих, ще раз, і ще один раз. Відпускаємо кисті, вдих-видих, розслаблюємо руки, плечі все ще високо, вдих-видих, різко опускаємо плечі – ви маєте відчути поновлення кровотоку в голові.
-
Наостанок: напружте всі м’язи обличчя, а потім розслабте. Повторіть.
Для нормального існування потрібно дбати про фізичне і ментальне здоров'я. Вміти розслабитися після важкого дня, додати позитивних емоцій та позбавитися звичок, які крадуть час, сили та енергію.