Кожен потрапляв у ситуацію, де ним хтось намагався керувати. Якщо це було у дитячому або підлітковому віці, то скеровування поведінки чи поради, як не потрапити у халепу — це одне. Якщо ж тиск і маніпуляції ідуть на вас, дорослого, потрібно негайно це зупинити. Раніше ми писали, як керувати своїми емоціями, а тепер розкажемо, як поставити аб’юзера на місце.
Психолог Анастасія Сотніченко розповіла, що не можна допускати порушення власних кордонів. Кожен має право на свою думку, рішення та переконання в будь-якій життєвій ситуації.
Якщо ви бодай раз відчували, що хтось тисне на вас, одразу реагуйте. Ніхто не має права маніпулювати, аби ви відмовились від своєї поведінки або переконань.
— розповіла Анастасія Сотніченко.
Додала, що існує 2 форми тиску: прихований та відкритий. У відкритій формі людина не пропонує, а закликає чи вимагає щось. Наприклад, у вас немає часу визначитися у якомусь питанні, і це використовуються, аби ви у стресі зробили так, як комусь потрібно.
У прихованій формі в хід ідуть маніпуляції. Наприклад: “Якщо ти..., то я...” Також людина може ображатися на ваші рішення, говорити, що вам не можна цього робити, або просити не робити щось.
— зауважила психолог.
Зі слів експерта, якщо ви відчули тиск, потрібно відстояти свої кордони. Ви маєте право на власний досвід і своє життя. Якщо на звичайне прохання людина не реагує, потрібно чітко і жорстко зупинити аб’юзера. Дайте йому знати, що ця поведінка — не припустима.
Що можна сказати у цьому випадку:
-
“Ти зараз мною маніпулюєш, щоб зробив так, як ТИ хочеш”
-
“Ти тиснеш на мене, не даєш обрати мені зважено МОЄ рішення”
-
“Але я не дозволю будь-кому впливати на мене, навіть такій близькій людині як ти”
-
“Я буду визначатись стільки, скільки мені потрібно. Непотрібно мене квапити, дякую”
— резюмувала Катерина Сотніченко.
Нагадаємо, раніше ми писали, як можна за одягом розпізнати невпевнену в собі жінку. Психолог розповів, що буде одягати людина із низькою самооцінкою.
Головне фото: @wayhomestudio