Не треба перепрошувати: 5 речей, за які не варто вибачатися

Психологія

Софія Мельник

Редакторка стрічки новин

Фото: unsplash.com

Так-так, вибачення — це не завжди гарна ідея

Вибачатися варто лише тоді, коли ви справді зробили щось не так. Але часто люди перепрошують за те, за що не варто відчувати провини. 

За що не треба вибачатися: 5 речей

В деяких випадках вибачення не тільки не допоможуть, а й погіршать ситуацію. Про них ми й поговоримо. Не дарма ж є цілий список речей, за які не варто перепрошувати.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Власні смаки

Не має сенсу вибачатися за любов до певних фільмів чи музики. Це ваші смаки і ви маєте на них право. Інші люди мають право на свої смаки. І це теж нормально і не вимагає вибачень. Тож не варто перепрошувати за те, що ви слухаєте “неправильну” музику, дивитеся “надто розумні” (чи навпаки) фільми чи любите яскравий одяг.

Відмова

Казати "ні" не просто, але не варто ще й вибачатися за відмову. Ви маєте повне право не погоджуватися на прохання іншої людини, або не розділяти її планів. Особливо тоді, коли ви не зобов'язані виконувати прохання. А от пояснити причину відмови можна. Але без зайвих деталей та чесно.

Проявлені емоції

Емоції — це те, на що має право кожна людина, тож не варто їх ховати. Так само не варто вибачатися та відчувати провину за гучний сміх чи сльози. Особливо тоді, коли це не порушує нічий спокій або закони країни, я якій ви зарах перебуваєте.

Власна думка

Це нормально — мати власну думку та казати про це. Тож не варто вибачатися за неї. А ось навести аргументи, на яких ґрунтується ця думка, варто.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Прохання про допомогу

Навіщо перепрошувати за те, що вам потрібна допомога? Ввічливо попросити про неї — цілком достатньо. Щобільше — вибачення іноді навіть зменшує шанси на допомогу.

Раніше ми розповідали про смайли, які не варто використовувати у листуванні. Про ці правила краще знати заздалегідь.