Переведення годинника на літній час 2024: є одне важливе уточнення

Важливо знати

Хіцька Наталія

Редакторка стрічки новин

Фото: zaborona.com

Експерти розповіли, чим небезпечне переведення годинників на літній час

Вже цього місяця ми знову переводитимемо годинники - цього разу на літній час. На жаль, для людського організму це непросте випробування.

Попри те, що питання про скасування переведення годинників підіймалося вже неодноразово, кінцевого рішення так і не було ухвалено. А тому ми робитимемо це й надалі.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Так, перехід з зимового на літній час в Україні здійснюється в останню неділю березня. У 2024 році переведення годинників відбудеться в останній календарний день місяця. Це означає, що 31 березня о 3 годині ночі годинник “перестрибне” на одну годину часу вперед.

Більшість сучасних електронних пристроїв мають опцію сезонної зміни часу, а тому час в них зміниться автоматично. А ось на старій електроніці та механічних пристроях доведеться робити це вручну.

Що кажуть експерти

Перехід на літній час дається людині важче, ніж на зимовий. Це пов’язано з годиною сну, яку восени додають, а навесні - “забирають”.

Зокрема, через зміну звичного режиму наш організм вимушений швидко входити в новий графік, що призводить до збільшення стресу, погіршення сну, зниженню імунітету та погіршення роботи серцево-судинної системи.

Тож у перші дні після переходу на літній час збільшується відсоток нещасних випадків, ДТП тощо. Зокрема, результати досліджень американських вчених підтверджують, що переведення годинника на годину вперед асоціюється зі зростанням ризику серцевих нападів на 20-24% у наступні кілька днів.

Також своїми висновками ділиться й професор неврології та педіатрії університету Вандербільта Бет Енн Малоу, яка вивчала плюси та мінуси переведення годинників понад 5 років. Про це пише УНІАН.

Мені та багатьом моїм колегам стало зрозуміло, що перехід на літній час кожної весни впливає на здоров’я відразу після переведення годинників, а також протягом майже восьми місяців,
- зазначила Малоу.
ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Тож точно не буде зайвим почати корегувати сон ще до переходу на літній час. Як зазначила терапевт-кардіолог Вікторія Форосенко в розмові з BBC News Україна, для цього “намагайтеся десь за тиждень до переведення годинника раніше на 15 хвилин лягати спати та раніше вставати”.

Також раніше ми писали про те, якою буде погода у березні. Дізнайтеся, що готує нам перший місяць весни - у цій статті.