Щоб не довелося засукати рукава і мити руками: як усунути поширені проблеми з посудомийною машиною

Гаджети та авто

Іванна Кульбіда

Редакторка стрічки новин

Поломка посудомийки. Фото: araks

Посудомийну машину запускають раз на 1-2 дні, тому поломка може стати проблемою

Посудомийна машина є справжньою незамінною технікою та помічницею господинь. Але у ній можна мити не лише посуд, а й різні господарські предмети.

Якщо з вашою посудомийкою сталася халепа: вона не хоче запускатися, деренчить, протікає чи видає дивні звуки, можна усунути проблему самостійно або звернутися до професіоналів. Які проблеми виникають найчастіше і як з ними впоратися, радить housedigest.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Поширені проблеми посудомийної машинки

📌 Не очищає посуд належним чином. Денні Пен, президент New Era Plumbing & HVAC у інтерв’ю для House Digest зазначив, що більшість людей не знають, що потрібно перевіряти сітку впускного клапана. Вона може забиватися осадом, обмежуючи потік води, і час від часу її потрібно знімати й обережно чистити, щоб відновити належне наповнення

📌Проблема дренажу або зворотного потоку. Найчастіше причиною того, що вода не зливається належним чином може бути неправильно встановлений або перекручений зливний шланг. Забитий частинками їжі, дрібним посудом чи жиром зливний шланг також може бути причиною проблем з дренажем. Рекомендується видаляти жир або залишки масла з посуду перед тим, як мити його в посудомийній машині, і очищати зону зливу приблизно раз на тиждень.

📌Накопичення накипу всередині труб і приладу. Посудомийна машина вразлива до жорсткої води. Накип може завадити належним чином очищати посуд, пошкодити скляний посуд і забити форсунки. Потрібно пом’якшувати воду та щоквартально промивати зливний шланг, наливаючи в нього суміш оцту та гарячої води, щоб усунути накопичення жиру чи накипу.

📌Занадто високий чи низький тиск. Високий тиск призводить до зношування деталей, а низький - не очищатиме ваш посуд належним чином. Насамперед перевірте, що вхідна труба не засмічена чи іншим чином пошкоджена. У цьому випадку найкраще звернутися до професіонала.

📌Посудомийна машина тече. Часто причиною є зношена прокладка, яку треба регулярно перевіряти і змінювати та протирати ущільнювач, щоб сміття не накопичувалося та не впливало на його здатність виконувати свою роботу. Також важливо користуватися правильними засобами для миття та дотримуватися чіткого дозування.

📌Видає гучні звуки або деренчить. Звуки можуть означати, що розпилювачі вдаряються по великих предметах, тому треба зупинити цикл і переставити предмети, щоб розпилювачі мали достатньо місця для обертання. Якщо з нижньої частини приладу, то причиною цього може бути засмічення насоса. Треба відключити живлення, зняти фільтр і промити його під проточною водою.

📌Прилад не запускається. Якщо дверцята не зачинені надійно, посудомийна машина не запуститься. Переконайтеся, що посудомийну машину підключено до мережі та не спрацював автоматичний вимикач. Якщо живлення є, а машинка не запускається, потрібно протестувати панель керування. Тому краще звернутися за професійною допомогою.

📌Надто стара техніка. Термін служби посудомийної машинки - 12 років, іноді на 3-4 роки довше. Якщо ваша посудомийна машина часто потребує ремонту або має проблеми з основними функціями, можливо, настав час її замінити на надійнішу, ефективнішу, тихішу та економнішу модель.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Потрібно знати, що не всі предмети можна класти у посудомийну машину. Адже вони можуть зіпсувати їх або деталі техніки.