Як налаштувати "зимовий режим" на вікнах: пояснення та інструкції для новачків

Лайфхаки

Софія Мельник

Редакторка стрічки новин

Переведення вікон на зимовий режим. Фото: blog.pokupon

З початком холодів треба перевести вікна на зимовий режим

Більшість людей вже давно змінили дерев’яні вікна на пластикові. Вони значно герметичніші та не пропускають холод до будинку.

Важливо знати, що конструкція пластикових вікон передбачає можливість переводити їх на зимовий режим. Це потрібно зробити, щоб зменшити втрати тепла, пише tsn.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

На більшості сучасних конструкцій пластикових вікон існує три режими:

  • Літній: сприяє циркуляції повітря в кімнаті, при слабкому притисканні стулки.

  • Зимовий: при досить щільному притисканні стулки. При ньому не буде руху повітря у приміщенні, внаслідок чого зберігається тепло.

  • Стандартний: із середнім положенням, призначений для міжсезоння. Найчастіше при встановленні вікна залишають саме в такому вигляді.

Не всі конструкції мають можливість переводити вікна на різні режими. Така функція присутня у дорожчих варіантах.

Коли потрібно переводити вікна на зимовий режим

Коли відчувається продування по периметру стулки з початком холодів, тоді варто перевести вікно на зимовий режим. Головне, не забути перевести вікна на літній режим вчасно, щоб  швидко не зношувався гумовий ущільнювач.

Як перевірити, чи є у вікнах зимовий режим

Збоку стулки розташовані спеціальні ексцентрики. Якщо на них є отвори для шестигранного ключа, викрутки або зірочки, або вони мають овальну форму, вікно можна перевести на зимовий режим. Сам процес налаштування полягає у повороті ексцентриків (цапф).

Як виглядають цапфи і де їх знайти на вікнах

Вони розташовуються на торці стулки з боку ручки і їх помітно при відчиненні вікна. Ексцентрики розрізняються за формою, яка визначає спосіб їхнього регулювання:

Овальні ексцентрики. Якщо вони розташовані вертикально — включений літній режим, горизонтально — зимовий, у проміжному положенні — стандартний.

Круглі. Має бути позначка у вигляді риски чи крапки.Якщо позначка розташована ближче до приміщення, використовується зимовий режим, якщо орієнтована на вулицю — літній.

Як перевести вікно в зимовий режим

  • Якщо перевести фурнітуру неправильно - можна її зламати. Тому діяти потрібно обережно і лише спеціальними інструментами відповідними формі ексцентриків — шестигранником, зірочкою або викруткою. Положення цапф без спеціальних отворів (овальних) коригується плоскогубцями.

  • Спочатку очистити раму від пилу і бруду;

  • нанести на рухомі частини механізму фурнітури спеціальне мастило або промисловий вазелін;

  • відкрити і закрити стулку для рівномірного розподілення мастила;

  • знайти всі ексцентрики на відкритій стулці;

  • якщо моделі фурнітури обладнані втопленими цапфами — перед початком переведення потрібно потягнути їх на себе;

  • знайти відмітку на цапфі, що вказує на силу притискання;

  • віконним ключем, зірочкою або плоскогубцями повернути ексцентрик: овальний — у горизонтальне положення, круглий с рискою або крапкою — в бік вулиці, круглий зі зміщеним центром — широким боком до приміщення;

  • ексцентрики прокручуються навколо своєї осі, максимальний поворот в разі перемикання з літнього режиму в зимовий — 180°, зі стандартного в зимовий чи літній — 90°.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Якщо ви досі думаєте, чи варто встановлювати пластикові вікна, дізнайтеся про найпоширеніші міфи щодо них. Адже люди схильні вірити у них роками.