Ніхто не здогадається, що це туалет: як прибрати запах простими методами

Сад і город

Софія Мельник

Редакторка стрічки новин

Вуличний туалет. Фото: . фото: Суспільне Полтава

Вигрібна яма і вуличний туалет неприємно пахнуть

Джерелом неприємного смороду на ділянці, який просто "збиває з ніг” може бути вуличний туалет чи вигрібна яма. Позбутися таких ароматів буває непросто без спеціальної хімії.

Існує кілька перевірених народних способів, які допоможуть забути про сморід туалету назавжди чи гарно замаскувати запах. Як позбутися неприємного запаху вуличного туалету, розповідає rbc.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Чому вуличний туалет неприємно пахне

У наповненій нечистотами ямі швидко розмножуються мікроорганізми, які є причиною поганого смороду. З підвищенням температури відбувається процес бродіння, що призводить до утворення газів, зокрема отруйних. Тому користуватися туалетом стає неможливо.

Як прибрати сморід

  • Кропива. Потрібно засипати листя кропиви у вигрібну яму і робити це кожного тижня. Однієї жменю буде достатньо, щоб вона поступово розчинялася.

  • Прянощі. Закидання пряних трав у яму допоможе зменшити сморід чи замаскувати його. Найчастіше дачники використовують базилік, мелісу та м’яту. Кидайте пучок трав раз на тиждень.

  • Тирса. Використання тирси з дерев допоможе усунути сморід туалету. Найкраще брати тирсу з хвойних або фруктових дерев і уникати трухлявого дерева.

  • Торф. Добре нейтралізує сморід і вбирає у себе всі запахи.

  • Корисні бактерії. Бактерії, які перебувають в сплячому стані, поширений спосіб від неприємних ароматів. Вони бувають у вигляді таблеток, рідини, або порошку та кидаються у вигрібну яму. Коли для бактерій сприятливе середовище, вони розмножуються розкладаючи органічні відходи на воду та осад.

Відходи не зникнуть самі по собі, тому потрібно викачувати вигрібну яму. Як часто це робити, залежить від частоти користування та розмірів ями.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Досвідчені дачники знають, що якщо посадити біля вуличного туалету деякі види дерев, то проблема з викачуванням ями зникне. Які саме дерева дають такий результат, розповідаємо тут.