Організація сімейного бізнесу вимагає серйозного і зваженого підходу. Незалежно від напрямку, продумати до дрібниць, необхідно навіть перетворення хобі на прибуткову справу. Головне - знайти баланс, щоб не нашкодити сімейним стосункам.
Практика спільного ведення бізнесу існує в усьому світі. Для процвітання потрібно знайти золоту середину, щоб не завдати шкоди родині чи компанії, розповідає biznesua.
Особливість ведення сімейного бізнесу в тому, що власники не передбачають швидкого прибутку, а працюють на майбутнє. Не ризикують даремно, щоб передати справу наступному поколінню.
Основною проблемою сімейного бізнесу є переміщення робочих питань додому або навпаки, а це може призвести до виникнення конфліктів та впливу на робочі процеси.
Плюси сімейного бізнесу
-
Найголовніше - це розуміння, що можна повністю покластися в роботі на свого партнера і не очікувати зради.
-
Сімейні зв'язки допомагають створити приємну атмосферу, яка позитивно впливає на роботу з колегами та клієнтами.
-
Спільний сімейний бюджет сприяє накопиченню та збільшенню прибутку.
-
Повне розуміння і можливість висловити все прямо.
Мінуси сімейного бізнесу
-
Зловживання невиконанням обов'язків і непрофесіоналізм.
-
Поблажливість у невдачах, запізненнях і помилках.
-
Спільне джерело доходу передбачає в разі невдачі позбавлення всього заробітку.
-
Неможливість розмежувати і встановити рамки. У результаті - на роботі обговорюються домашні проблеми, а вдома - робочі питання.
Важливо вміти налагодити роботу таким чином, щоб відокремити особисте від робочого. Інакше це може стати одним із чинників, які призведуть до конфліктів і непорозумінь. А це загрожує розлученням.