7 фільмів, які викликають напад клаустрофобії (+ТРЕЙЛЕРИ)

Кіно та серіали
Олександр Панченко

Олександр Панченко

Кінооглядач

Найкращі фільми про замкнений простір. Колаж ХОЧУ!
Найкращі фільми про замкнений простір. Колаж ХОЧУ!

Топове кіно, яке залишає купу вражень

Іноді, щоб зачепити глядача за живе, не потрібні захмарні бюджети та неймовірні локації. Круте кіно можна зняти буквально за копійки – в одній кімнаті. Та що там у кімнаті – у телефонній будці чи навіть… труні!

Сьогодні ми підготували для вас 7 нереально класних фільмів, від яких ви навряд чи зможете відірватися, доки не додивитесь аж до титрів. Але є одне “але” – не дивуйтеся, якщо після перегляду у вас станеться гострий напад клаустрофобії! 😅

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:
Related video

“Диявол”

Бюджет: $10 млн. Загальна каса: $63 млн

Уявіть собі звичайний офісний ліфт, в який напхалась купа пасажирів: бізнесмен із кислим виразом на обличчі, красива, але занадто нервова жіночка, здоровезний охоронець будівлі, простий роботяга та старенька сухенька леді. Не встиг ліфт поїхати, як із якоїсь незрозумілої причини зупинився. А ще у ньому почали гинути люди. Ще б пак – адже у кабіні, разом зі звичайними смертними знаходиться сам Диявол.

90% часу події розгортаються саме у ліфті. Здавалось би – ну що такого можна назнімати у цій “коробочці” – але, як виявилося, ще й як можна. І грати разом зі сценаристом у напружену детективну гру “та хто ж з цієї п’ятірки насправді з пекла” – ні на хвилину не набридає. І це не дивно – адже сценарій написав сам Найт М. Ш’ямалан – творець таких напружених трилерів як “Шосте відчуття”, “Таємничий ліс” та “Час”.

“Похований живцем”

Бюджет: $3 млн. Загальна каса: $20 млн

Військовий Пол (Райан Рейнольдс) під час проходження служби в Іраці потрапляє у засідку, втрачає свідомість та приходить до тями лежачи… у труні. З речей в нього лише запальничка та майже повністю розряджений телефон. Відтепер основне завдання Пола – вижити. А це складно: адже він знаходиться незрозуміло де (під землею – так, але це доволі фігова геолокація), в нього майже не працює запальничка – тобто обмаль світла, не має їжі та води, і головне – закінчується кисень.

Весь фільм – це суцільний бенефіс Рейнольдса (і це, безперечно, його найкраща роль до часів “Дедпула”), а усі події відбуваються у його новітній дерев’яній “домівці”. Дивитися стрічку важко – весь час тебе не покидає враження наче ти задихаєшся разом із головним героєм (а ще – мимоволі хочеться розпрямити ноги та витягнутися на весь зріст – чого не може зробити Пол). Але який красивий у кінці сюжетний твіст! Неочікуваний, яскравий – по-справжньому вбивчий!

“Телефонна будка”

Бюджет: $13 млн. Загальна каса: $97 млн

Стю Шеферд (Колін Фаррел) дзвонить з телефонної будки молодій акторці, яку він планує затягти до себе у ліжко. Чому саме з будки? А щоб його дружина не мала змоги відслідкувати цю розмову. Переговоривши та поклавши слухавку, він не встигає вийти на вулицю, як чує дзвоник. На автоматі знявши слухавку, Шеферд назавжди змінив своє життя. Адже на тому кінці дроту – снайпер, який знає усі його брудні таємниці та тримає Стю на прицілі. Невідомий вимагає, щоб той подзвонив дружині і розповів їй усю правду. А якщо він цього не зробить, то снайпер розмаже його мозок по всій будці….

Цей фільм – один з перших сольних проєктів Фаррела у Голлівуді. Він тут ще непристойно молодий, впевнено наглий і до біса харизматичний. По суті, він самотужки тягне на собі усю стрічку (дарма, що у кадрі є також досвідчений Форест Вітакер у ролі капітана поліції). І робить це Колін, здається, не надто і напружуючись. Легко, невимушено, впевнено. Один з найкращих трилерів в багаторічній кар’єрі Джоеля Шумахера (“З мене досить”, “Час вбивати”, “Число 23”).

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

“Кловерфільд, 10”

Бюджет: $15 млн. Загальна каса: $110 млн

Молода дівчина Мішель (Мері Елізабет Вінстед) потрапила в аварію та втратила свідомість. У себе вона прийшла в якомусь підвалі-бункері, власник якого (Джон Гудмен) люб’язно повідомив їй, що світ наказав довго жити – бо трапився чи то ядерний вибух, чи то хімічна атака чи інше якесь подібне лайно. І що вижило лише кілька людей – у тому числі і вона. І взагалі, - їй страшенно пощастило, що він знайшов її на дорозі. Відтепер питання лише в одному: він бреше, він якийсь маніяк, що поцупив її для власної втіхи, чи світ дійсно вмер?

У своєму жанрі – це один з найкращих фільмів, що я бачив. Напружений сюжет, відмінна гра акторів (Джон Гудмен тут просто нереальний – від його божевільно-крижаних очей стає по-справжньому моторошно) та потужний, непередбачуваний фінал. Спродюсував стрічку Джефрі Джейком Адамс – режисер останніх “Стартреков” та сьомих “Зоряних війн”.

“Підводний човен”

Бюджет: $14 млн. Загальна каса: $11 млн (так, фільм себе не окупив, проте він став легендою та отримав 6 “Оскарів”)

Про підводні човни та моряків знято десятки стрічок. Але якщо ви вб’єте у пошуку “Фільм про війну під водою”, то у перших рядках обов’язково будуть посилання саме на цей фільм – Das Boot Вольфганга Петерсона. Це кіно на всі часи, яке було зняте у 1981 році (43 роки тому), і яке не застаріло жодним кадром (більш того, вони тут усі – довершені!).

Що цікаво, - це фільм про нацистів. Але при цьому - це потужна антивоєнна стрічка. Жодного натяку на героїзацію війни. Ніякої тобі романтики та оспівування чоловічого братерства. Це кіно про піт, кров та смерть, яка обов’язково прийде до втомлених німецьких моряків. “Дас бот” – це про жах, що по краплині просякає підводний човен. Це про неймовірний тиск води і щоденний страх, який відчувають люди у тісних відсіках металевої машини для вбивства.

“Об’їзд”

Бюджет та загальні збори невідомі

Джексону Олдеру (Ніл Хопкінс) не пощастило – зійшов оповзень та поховав його у власній машині. Джексону Олдеру пощастило – його хоч і завалило кількома метрами глини та бруду, але він досі живий. І, можливо, навіть зможе себе врятувати – вирватися з полону металевої труни. Якщо тільки не піддасться паніці, що наполегливо і впевнено роздирає йому нутрощі своїми холодними пальцями.

Ця стрічка – це наче якась документалка з виживання – головний герой діє з завзятістю Бера Гріллса (британський мандрівник та ведучий всесвітньо відомої програми “Вижити за будь-яку ціну”). Він заклеює вікна, які загрожують остаточно тріснути, видобуває з глини воду та робить повітропровід. І знаєте що? Виглядає це дуже круто!

“Рейд”

Бюджет: $1 млн. Загальна каса: $9 млн

Загін спецпризначенців проникає у багатоповерховий будинок, щоб здійснити арешт відомого наркоборона, який там переховується. От тільки копи дещо не врахували: це не просто звичайний будинок – це справжнісіньке бандитське лігво. Де кожен поверх – як укріплена фортеця, дзот та бункер разом взяті. Кожен поверх – це армія озброєних до зубів злочинців та хворих на усю голову наркоманів. Які, до того ж, щойно отримали наказ: “Вполювати усіх поліцейських”. І почалася справжня бійня: на сходах, у тісних коридорах, ліфтах та даху озвірілі вбивці страчували спецвійська… Будинок перетворився на 15 поверхів кривавого пекла.

Цей фільм подарував світу нову зірку екшена – тайського актора та майстра бойових мистецтв - Іко Юваса. Після “Рейду” Ювас знявся у таких відомих голлівудських стрічках як “Зоряні війни” та “Нестримних” – разом зі Сталлоне і компанією.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Також радимо переглянути нашу добірку про найкращі українські жахастики. Зовсім нещодавно у прокат вийшла “Конотопська відьма” і це — не єдиний крутий вітчизняний фільм жахів!