Секрети від професіоналів: як обрати туш, яка зробить вії довгими та об'ємними

Макіяж
Анна Мисюк

Анна Мисюк

Заступниця головного редактора

Туш для вій, фото
Головні правила при виборі туш для вій Фото: kejateh.com

Розбираємось у видах, щіточках та складах туші

Здається, що може бути легше, ніж обрати туш для вій? Адже всі вони схожі між собою. Подібні думки зустрічаються досить часто. Ми вирішили з'ясувати, чи насправді все так однозначно. Тож, як завжди, почнемо з передісторії.

Туш для вій була відома ще зі Стародавнього Єгипту. Для створення цього косметичного продукту змішували попіл та смолу. Так, вона була дуже стійка, але дівчата при використанні могли втратити зір. Тому особливою популярністю туш не користувалася. В 1913 хімік Террі Вільямс винайшов нову формулу: змішав вугілля з вазеліном. Твердий склад наносився пензликом. Він зробив це заради своєї сестри Мейбл, у якої були дуже світлі вії й не могла "знайти свого судженого". Після цього вона таки отримала пропозицію, а туш — назву Maybelline.

БІЛЬШЕ ПО ТЕМІ:
Related video

Продуктом must-have туш стала тоді, коли кінематографія набирала обертів. Адже треба було виглядати на всі сто відсотків. У 1958 році з'явилася "класична версія" продукту у флакончику з маленьким йоржиком, прикріпленим до кришки. А в 1960 році з'являється перша у світі кольорова туш від Revlon Roll-On Mascara у синьому варіанті та Max Factor Iridescent Mascara Wand — у синьому, зеленому, лавандовому та золотому.

Сучасна туш складається з води, воску, формуючих частинок, віддушки та консервантів. Але їх так багато, що "очі розбігаються". На що звертати увагу?

Ефект туші та її властивості

Ні для кого не секрет, що туш використовують для того, щоб зробити вії довшими та яскравішими. Однак у цього косметичного засобу є набагато більше переваг:

  • Подовження вій;

  • Додавання об’єму;

  • Розділення та підкручування вій;

  • Можливість додати віям колір — від класичних чорних і коричневих відтінків, до незвичайних синіх, зелених і навіть білих;

  • Догляд за віями. У складі деяких продуктів бувають олії та інші корисні інгредієнти, які зволожують та насичують ваші вії.

1. Обираємо щіточку туші

Від форми та матеріалу щіточки залежить сам результат. Силіконова — розділяє, класична щіточка — додає об'єм. Підкручують — вигнуті щіточки.

Слід зазначити, що не рекомендується використовувати силіконову щіточку для тонких і слабких вій. Найкраще мати дві туші з маленьким і великим пензлем, що може акуратно пофарбувати верхню та нижню повіку.

Якщо у вас вій "мало", найкраще використовувати силіконові щітки, які розділяють вії. Якщо хочеться зробити погляд відкритим і додати густини вій — робіть ставку на вигнуті та класичні щіточки.

2. Стійкість туші — вибір для щоденного макіяжу

Як ми знаємо, є водостійкі та звичайні туші. На кожен день краще вибирати другий варіант, адже водостійкі туші мають більш агресивний склад. Крім того, вам знадобиться більше зусиль для зняття такого засобу.

3. Як обрати склад туші

Будь-яка туш складається з води, воску, різних смол та полімерів, а також з поживних речовин. Багато брендів додають у свої формули вітаміни A, B, E, олії, а також різного типу консерванти.

Найкраще вибирати гіпоалергенну туш. Тому що ефект ми отримуємо не тільки від щіточки, а й від формули. Якщо вам хочеться подовження, то вибирайте продукт, в якому буде віскоза, нейлон або шовк.

4. Який термін придатності має туш

У середньому нормальний термін придатності для туші — не більше 2 років (у закритому вигляді). Майте на увазі: якщо ви відкрили засіб — відлік пішов (як правило, туш можна зберігати 3 місяці).

Багато дівчат люблять розбавляти продукт, щоб "продовжити йому життя". Але це не зовсім правильно, адже таким чином ми змінюємо формулу, що може викликати алергічну реакцію. Як тільки туш стає густою та висихає, її потрібно викинути.

За своєю консистенцією хороша туш має бути схожа на крем. Не завжди потрібно робити тест-драйв туші на очах, достатньо провести щіточкою по руці. Якщо текстура засобу однорідна і не залишає грудочок, сміливо використовуйте.

БІЛЬШЕ ПО ТЕМІ:

Також раніше ми розповідали, як правильно змивати туш без шкоди для вій. Дізнайтеся 3 безпечні способи, які вам точно знадобляться.