Робимо нігті міцними як мармур: домашні ванночки та інші ефективні процедури
Ваші нігті нагадують вам аркуш напівпрозорого паперу? Вони тонкі, ламкі і не вдається відростити довжину? Ловіть корисні поради, як їх зміцнити
В якому стані ваші нігті, залежить від генетики. А також від багатьох внутрішніх факторів – ослаблений імунітет, нестача заліза чи кальцію в організмі, нестача вітамінів та мікроелементів та інших корисних речовин. У деяких випадках не допомагає навіть використання гель-лаку або зміцнення нігтьової пластини гелем. Покриття не тримається та відшаровується, і відростити слабкі нігті просто неможливо.
Але вихід є, і для цього вам навіть не знадобиться майстер манікюру, стверджує джерело Prostoway. Все, що потрібно робити, – це домашні процедури: ванни, олії, щадні засоби і спеціальний догляд. Але дуже важливо виробити систему і робити їх регулярно, інакше результату буде складно досягти. Розкажемо про найдієвіші процедури для укріплення нігтів, які справді працюють і можуть творити дива.
💅 Працюйте зсередини
Насамперед, важливо розуміти, що більшість проблем з нігтями, волоссям чи шкірою має внутрішні причини. Якщо по всьому цьому ви помічаєте проблеми, варто пройти обстеження щодо нестачі якихось корисних і необхідних речовин у нашому організмі. Найчастіше причиною ослаблення нігтів є нестача кальцію, заліза, вітаміну D, жирних кислот Омега-3.
Тому треба працювати на внутрішнє живлення та відновлення. Харчуйтеся правильно корисними продуктами, пийте достатню кількість рідини протягом дня, не ігноруйте мультивітамінні комплекси. Для нігтів обов'язково необхідні мінерали та мікроелементи, а також додатково можна пропити курс біотину та колагену.
💅 Рідше пиляйте нігті
Гігієнічний манікюр – це запорука краси та доглянутості нігтів, а також їхнього здоров'я. Його обов'язково потрібно робити регулярно. Але незалежно від того, робите ви гігієнічний манікюр у майстра чи вдома самостійно, стежте, щоб використовувалася дуже м'яка пилка.
Це дозволить обробити нігті більш щадним чином. Пиляння теж має бути обережним, ніжним і тільки в один бік по обідку нігтя. А нігтьову пластину краще взагалі не чіпати або використовувати максимум м'які бафіки для шліфування та надання блиску.
💅 Робіть супер-ванночку для зміцнення і росту нігтів
У це мало хто вірить, але навіть відомі майстри та експерти манікюру говорять про те, що вона працює. Ця ванночка може запаяти кінчики навіть найбільш ослаблених нігтів і добре підходить, якщо нігті шаруються.
Для неї потрібно всього кілька інгредієнтів, які точно є у вас вдома:
-
вода – скільки потрібно для ваших рук;
-
сіль – 1 столова ложка з гіркою;
-
лимонний сік – достатньо половини фрукта;
-
йод – 4-5 крапель.
Перед тим, як змішувати інгредієнти, нагрійте воду до комфортної температури. Але бажано щоб вона була теплішою, так ванна подіє ефективніше. Добре розмішайте всі складові у воді, стежте, щоб сіль повністю розчинилася. Опустіть кінчики пальців у ванночку, щоб вода покривала нігті повністю. Тримайте руки в ній, доки вода не охолоне – зазвичай це займає 10-15 хвилин. Не змивайте розчин з рук, акуратно промокніть рушником і відразу ж нанесіть велику кількість поживного крему, приділяючи особливу увагу зоні навколо нігтя.
❗️❗️❗️ ВАЖЛИВО ❗️ Регулярність процедури – щонайменше двічі на тиждень (а краще частіше), тільки тоді ви побачите ефект.
💅 Робіть маски для рук
Це відмінний завершальний етап після ванни. Сьогодні це найпоширеніша практика для жінок по всьому світу. Адже якщо маски для обличчя працюють, то чому ми не можемо побалувати і наші ручки також? Маски більш щільні, концентровані та допомагають боротися з конкретною проблемою. Можна придбати такі маски для рук у спеціалізованих магазинах, а можна приготувати самостійно. Добре діють парафінові обгортання – спробуйте цю процедуру в салоні і побачите, як зміниться ваша шкіра рук. А нігті стануть більш блискучими та гладкими.
💅 Використовуйте олію для кутикули
Кутикула та шкіра навколо нігтя – те, що дає самій нігтьовій пластині живлення та зволоження. Тому якщо вона пересушена, не дивуйтеся, що ніготь буде слабким і тонким. Найкраще працюють у цьому випадку навіть не креми для рук, а натуральні олії, які потрібно втирати саме у кутикулу. Відмінно підходить арганове та мигдальне масло, масло паростків пшениці, масло кісточок винограду. Можна використовувати будь-яке досить жирне, навіть звичайне оливкове масло. Не лінуйтеся перед сном побалувати свої пальчики легким масажем та робіть це щодня.
💅 Не використовуйте лаки та гель-лаки
Гель-лак повністю запаює нігтьову пластину, тому, звичайно ж, ніякі ванни, масла або креми тут не подіють. Якщо ви хочете зміцнити ваші натуральні нігті, відмовтеся від покриття або зробіть перерву хоча б на 5-6 тижнів. Цього часу має вистачити на відновлення. Це стосується і звичайних лаків, а також використання засобів для зняття лаку на основі ацетону та інших агресивних розчинників. Натомість беріть вітамінізовані покриття нюдового кольору, які зміцнюватимуть ніготь, нададуть йому блиску та доглянутого вигляду.
💅 Не забувайте про рукавички
У період холодів не забувайте носити рукавички. Холод однаково негативно діє і на нашу шкіру, і на волосся, і на нігті. Бажано брати не синтетичні рукавички, а натуральні із вовни. Ну а про рукавички при прибиранні, пранні, митті посуду і взагалі при будь-яких роботах руками взагалі нічого говорити. Для роботи в саду беріть щільні захисні рукавички, для прибирання – довгі гумові до ліктя, а посуд можна мити у тонких латексних.
Якщо дотримуватися цих правил і робити процедури регулярно, ваші нігті зміцняться, а шкіра рук буде зволоженою, гладкою і сяючою. Адже все не так уже й складно! Нагадаємо, як доглядати за нігтями, якщо ви зняли гелеве покриття – ось дієві поради.