Кістки у раціоні тварин: більше користі чи шкоди?

Кістки у раціоні тварин: більше користі чи шкоди?

Раніше ми писали, як відучити кота хазяйнувати на столі та красти їжу. Одна з причин, чому це варто зробити - тварина може з’їсти те, що принесе її організмові велику шкоду. Наприклад, кістки, які залишилися після вашої смачної вечері. Та чи дійсно вони такі шкідливі не лише для котів, але й собак? Чи все це - не більше, ніж міф? Маємо для вас відповідь ветеринарів.

Оцінка
- 4.5 з 5 можливих засновуючись на 2 голосів
Related video

Багато господарів пригощають своїх улюбленців кісточками й ті радо ними ласують. Інші ж власники пухнастиків вважають, що їх не має бути в раціоні котів та собак. То хто ж має рацію? Ветеринарні лікарі клініки “Зоолюкс” у своєму мікроблозі пояснили, чим корисна та небезпечна годівля тварин кістками. 

Зокрема, вони зауважили, що кістки дійсно можуть допомогти у боротьбі з зубним нальотом та запобігти утворенню зубного каменю, механічно очищуючи зуби. Також в них є поживна цінність у вигляді м’яса, хрящів та жиру. Проте профілактувати відкладення зубного каменю можна й використанням сухого корму суперпреміум класу, який містить збалансований раціон та всі необхідні для організму улюбленця мікроелементи. 

Читати такожОдяг для собак - примха чи необхідність? Ветеринари дали чітку відповідь

Чим небезпечне для тварин поїдання кісток

  • Це може спричинити травмування язика, ясен, піднебіння уламками кісток.
  • Тварина може пошкодити зуби, а при довготривалому поїданні кісток відбувається їхнє сточування.
  • Проковтнута кістка може пошкодити стравохід.
  • Може виникнути травмування та перфорація кишківника гострими частинами кістки. Своєю чергою це може спричинити шлунково-кишкову кровотечу та перитоніт.
  • Кістка може застрягти в стравоході або тонкому відділі кишківника.
  • Кістки не повністю перетравлюються у шлунку, а тому можуть спричинити болісну дефекацію, закрепи, ректальні кровотечі.
  • Є ризики потрапляння уламків кісток у дихальні шляхи, застрягання кісток у трахеї, що може стати причиною задухи.

Деякі з цих ускладнень потребують дороговартісного хірургічного втручання з великими ризиками для життя тварини та довготривалого лікування у відділенні інтенсивної терапії. Тому ветеринарні фахівці не рекомендують додавати кістки до раціону ваших улюбленців.

 

Руйнуємо міфи остаточно

Якщо ми вас досі не переконали, тоді руйнуємо ще кілька міфів, пов’язаних зі згодовуванням тваринам кісток. 

Міф №1: Добре зварена кістка не завдасть шкоди улюбленцю.

Варена трубчаста кістка більш ламка, ніж сира, й легко ламається на дрібні гострі уламки. Сирі ж кістки міцніші, але можуть бути заражені бактеріями (наприклад, сальмонелою).

Міф №2: Курячі шиї безпечні, оскільки складаються з хрящів та мають невелику кількістю кісток.

Вони можуть викликати закреп у тварини: частина шиї не перетравлюється й спричиняє гостре розширення шлунку та застрягання у стравоході або шлунково-кишковому тракті.

Читати такожЧи справді вовки розумніші за собак? Вчені вже дослідили це питання!

Тож, не дозволяйте своїм улюбленцям цупити кістки зі столу чи сміттєвого відра, а також слідкуйте за тим, щоб вони не підбирали їх на вулиці. Якщо таке трапилося і тварина починає поводити себе нетипово - відразу зверніться до ветеринарної клініки. Бережіть своїх пухнастиків!

Також раніше ми писали, чому кіт дере меблі у домі. Це точно не вам на зло!

Фото: ukr.media

Підписатись Підписатись

Зараз читають

Останні новини