Чому не ростуть овочі на городі: як розкислити ґрунт
Як правильно проводити розкислення
Ми розповідали, які добрива не варто вносити під огірки. Тепер ділимось важливою деталлю, від якої залежить добробут ваших рослин.
Кислотність ґрунту - це дуже важливий фактор, що впливає на ріст і розвиток рослин. Більшість овочів не переносять кислий ґрунт, тому його потрібно розкислювати. Як зрозуміти, що ваша земля кисла, розповідаємо разом із порталом “Апостроф”.
Ознаки кислого ґрунту
-
Рівень рН нижче 5
-
Наявність таких рослин, як хвощ, кінський щавель, подорожник, верес
-
Поганий ріст і розвиток рослин
-
Внесені добрива не засвоюються
-
Ґрунт довго не просихає навесні
Як розкислити ґрунт
Найпоширенішим методом є вапнування. Для цього використовують мелений вапняк, доломітове борошно, гашене вапно, подрібнену крейду, черепашник, мергель.
Деревний попіл також частково покращує кислотність ґрунту. Важливим компонентом є подрібнена яєчна шкаралупа. Вона також може допомогти нейтралізувати кислотність.
Для весняного вапнування використовуйте тільки мелений вапняк або доломітове борошно. Щоб вапнувати ґрунт, розкидайте необхідну кількість доломітового борошна або вапна по грядках. Розпушіть ґрунт граблями. Весною вапнуйте ґрунт за 3 тижні до посадки рослин.
Дозу вапна або доломітового борошна потрібно розраховувати залежно від кислотності ґрунту. Не вносьте вапно і доломітове борошно одночасно з органічними добривами.
Розкислення ґрунту - це важливий захід, який допоможе вам виростити здорові та врожайні рослини. Також ми розповідали, що не можна садити після буряків.