Благовіщення 2024: що категорично забороняється робити в цей день
Розповідаємо про головні заборони великого церковне свято
В Україні Благовіщення Пресвятої Богородиці є одним із головних християнських свят, з яким пов'язано чимало заборон і традицій. Що можна і чого не можна робити на Благовіщення? Розповідаємо у нашому матеріалі на HOCHU.ua!
Коли Благовіщення в Україні?
За новим церковним календарем православна церква відзначає Благовіщення Пресвятої Богородиці 25 березня. Однак ті, хто досі не перейшов на новий календар, продовжують святкувати його за старим стилем — 7 квітня.
Це одне з головних християнських свят, коли християни по всьому світу святкують звістку, яку приніс Архангел Гавриїл Діві Марії про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа, Сина Божого.
Благовіщення вважається початком людського спасіння і є одним із 12 найважливіших християнських свят.
Що можна робити на Благовіщення?
Нижче ділимося традиціями, які прийняти дотримуватись у свято Благовіщення Пресвятої Богородиці:
-
На Благовіщення люди відвідують церкву, де слухають особливе богослужіння, моляться та святкують цю дату.
-
Прийнято на це свято і готується до Великодня: пекти паски, традиційний святковий хліб, прикрашений символами віри, такими як хрести, кола, зірки.
-
У деяких областях України, наприклад, на Закарпатті, люди готують крачунки — традиційну святкову страву з молока та яєць.
-
Благовіщення припадає на Великий Пост, коли заведено відмовлятися від м'яса та інших продуктів тваринного походження, щоб очистити своє тіло та душу.
-
У деяких регіонах України вважається, що купання на Благовіщення допомагає зберегти красу та здоров'я.
-
Цього дня заведено виносити вулик на вулицю, а також випускати птахів на волю.
-
Наші предки на Благовіщення збирали трави, які є корисними для здоров'я. Вважається, що це свято зцілююча сила лікарських рослин подвоюється.
Що не можна робити на Благовіщення 2024?
Благовіщення Пресвятої Богородиці, як і будь-яке інше свято, славиться заборонами, які не слід порушувати, щоб не спричинити лихо:
-
Не можна тяжко працювати. Благовіщення вважається передсвятковим днем, тому не рекомендується займатися тяжкою фізичною роботою.
-
Не можна говорити поганих слів. Цього дня необхідно дотримуватись духовної чистоти та уникати грубих висловів та образливих слів.
-
Не можна їсти м'ясо. Хоча Благовіщення не відноситься до суворих пісних днів, деякі люди вирішуються на піст і відмовляються від м'яса та інших продуктів тваринного походження.
-
Не можна грати на музичних інструментах. В деяких областях України вважається, що на Благовіщення необхідно зберігати тишу і спокій.
-
Не бажано їхати з дому, а також займатися роботою на землі чи підрізуванням дерев.
-
Не рекомендується позичати гроші в борг. Цікаво, що в старі часи навіть вогонь і сіль не давали у позику на Благовіщення.
-
Не можна на Благовіщення стригти та фарбувати волосся, а також витрачати час на зачіску.
-
Не рекомендується шити, в'язати чи готувати вечерю цього дня, краще приготувати їжу заздалегідь.
-
Не слід одягати новий одяг, оскільки він може забруднитись або порватися.
Зазначимо, що більшість заборон не мають нічого спільного з істинним змістом цього свята, проте люди дотримуються їх уже багато-багато років. Священники зазначають, що на Благовіщення, як і будь-яке інше церковне свято, потрібно молитися, проводити час з Богом і намагатися не грішити.
Також дізнайтеся, які прикмети та забобони існують на Великдень. У цей особливий день у році кожен християнин повинен дотримуватися чітко прописаних церквою правил і, звісно ж, намагатися не грішити.