Свята вода: у церкві розповіли, як її використовувати та утилізувати
19 січня за старим стилем віряни відзначатимуть Хрещення Господнє. За традицією цього дня люди освячують воду у храмах та купаються в ополонці. Щоправда, не багато українців знає, як потім використовувати свячену воду і, зокрема, куди дівати залишки минулорічної.
Як зазначає священник Михайло Секержинський з села Майори Одеської області, святу воду можна використовувати для багатьох цілей. Головне, аби вона не стала предметом забобонного поклоніння. Як приклад він наводить випадки, коли ікони вішають не для молитов, а перед будинком, щоб захистити його від нечисті. Тобто її вже використовують як ідол. Те ж саме і з водою.
Що можна робити зі святою водою:
-
вмиватися нею;
-
окропляти своє житло;
-
окропляти членів своєї родини, які збираються у далеку дорогу;
-
пити.
Важливо пам’ятати, що святу воду п’ють натще. Виключення становлять хворі люди, ті, що приймають ліки, а також якщо людина відчула себе погано протягом дня. У таких випадках дозволяється випити святої води у будь-який час.
Стара свячена вода: куди її дівати
Як зазначає Закарпатська єпархія ПЦУ, якщо свячена вода не зіпсувалася - її потрібно випити. Забороняється виливати залишки святої води до водостоку, використовувати її для поливу вазонів, городу чи приготування їжі.
Якщо вода зіпсувалася, її виливають в місці, де не ходять люди та тварини. Ліпший варіант - вилити таку воду до річки за течією або до будь-якої іншої водойми.
Також не забудьте привітати з Водохрещем своїх рідних та друзів. У цій статті ми зібрали для вас найтепліші привітання з цим великим святом.
Фото: rbc.ua