Якщо не випили - треба вилити: секрети освяченої на Водохреща води та особливості її використання

Новий рік і Різдво
789
Софія Мельник

Софія Мельник

Редакторка стрічки новин

Свята вода - як її використовувати та куди дівати, якщо зіпсувалася
Що робити з водою, освяченою на Водохреща. Фото: facebook Sofeli Chumlayi

Така вода вимагає особливого відношення

Сьогодні, 6 січня, українці відзначають Хрещення Господнє 2025. В цей день віряни освячують воду у храмі та несуть її додому, аби цілий рік мати змогу користуватися її цілющими властивостями за потреби. Але не всі знають, яка насправді сила цієї води!

Освячення води на річці Йордан має свої таємниці. Ними поділився священник та публіцист Євген Заплетнюк, інформує сайт ОГО. З його слів, воду можна освячувати цілий рік, якщо це потрібно для вірян.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:
Related video

Чи має свята вода цілющі властивості?

Зі слів священника, освячена вода має той самий склад молекул, як і до обряду. Проте молитва і Божа благодать дають їй особливі властивості.

Наприклад, можна помітити, що освячена на Водохреща вода не псується цілий рік, а іноді навіть довше. Вона здатна омивати наші душі та тіла від гріховної скверни, наголошує духівник.

Що робити зі святою водою через рік?

Якщо ви не випили святу воду за рік, що минув, це не означає, що надалі вона втратила цілющі властивості. Не можна зберігати “колекцію банок” зі святою водою — нею треба користуватися, каже священник. Зазвичай таку воду п'ють після ранкової молитви чи коли людина хворіє.

Буває, що свята вода потрапляє в не дуже чисту посудину, і через це псується. Тоді її треба вилити під дерево або в річку.І пам’ятайте, що про цю ситуацію бажано розказати священнику під час наступної своєї сповіді.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Раніше ми також ділилися найкращими привітаннями з Водохрещем. Для вас у цій статті — душевні побажання та листівки з нагоди свята — українською.