Не тривожтеся! Беріть приклад з японців - техніка прийняття і боротьби з тривожністю
Здавалося б, зовсім немає причин для тривоги, проте нервове збудження напливає хвилями і накриває з головою. У такій ситуації важко зосередитися і заспокоїтися за допомогою звичних способів.
Потрібно прийняти ситуацію, взяти себе в руки і впоратися з тривожністю. У моменти, коли все йде не за планом може допомогти японська практика прийняття, розповідає l ux.fm.
Хороші і погані моменти є невіддільною частиною нашого життя з яких ми виносимо важливі уроки. Проте, часто ми зациклюємося на речах, які нас турбують чи лякають. Про японську практику "укейрі" у своєму блозі на Medium розповідає авторка Які Окумура.
- каже Окумура.
Ми не можемо тримати все під контролем. Є речі, які не залежать від нас і які ми не здатні контролювати. Але що ми можемо зробити, то це продовжувати рухатися далі і подумати, як покращити ситуацію в майбутньому.
Не звинувачувати себе, а брати відповідальність
Окумура наводить кілька прикладів, коли опускаються руки і хочеться звинуватити себе, і показує, як за допомогою простого формулювання змінити погляд на ситуацію:
-
можливо, я не винен, що втратив роботу, але можу знайти нову;
-
можливо, я не винен, що захворів, але я можу щось зробити зі своїм здоров'ям;
-
можливо, я не винен, що менше спілкуюся з друзями, але я сам можу проявити ініціативу і покликати їх на зустріч.
Концепція прийняття — це, зрештою, вправа на усвідомленість. Це прийняття досвіду, який ми здобуваємо тут і зараз. Тільки після того, як ми готові прийняти момент таким, яким він є, ми робимо наступний крок і можемо рухатися далі.
Тримати емоції під контролем і лишатися спокійним у різних ситуаціях властиво людям з сильним характером. Але можна навчитися контролювати себе за допомогою різних психологічних вправ.