Вам брешуть: 5 ознак, які вказують на те, що вас хочуть обманути
Існує як мінімум п'ять способі виявити, що перед вами — брехун
Ніхто не хоче бути обманутим. Щоб уникнути такої ситуації, варто знати, які ознаки вказують на те, що перед вами — брехун, який намагається вас ошукати.
Як розпізнати брехню: психологічні трюки та поради
Уважність до поведінки співрозмовника допоможе розпізнати ознаки брехні, пише видання Твій світ. Тож, щоб не стати жертвою обману, зверніть увагу на:
Мова тіла
Мова тіло — перевірений спосіб вичислити брехню. Зверніть увагу на те, як поводиться людина, яка з вами розмовляє. Якщо вона часто торкається волосся та обличчя, уникає прямого погляду в очі, не може всидіти на місці та схрещує руки — вона, скоріш за все, вам бреше.
Чому? Бо ці сигнали говорять про те, що співрозмовнику дискомфортно. А брехати, якщо ви не патологічний брехун, досить дискомфортно.
Але варто враховувати, що фізичний дискомфорт не завжди може бути пов'язаний з брехнею.
Стиль мовлення
Експерти зазначають, що досвідчені брехуни часто використовують у мовленні такі маркери:
-
велика кількість слів,
-
займенники в третій особі (він, вона, воно, вони),
-
ненормативна лексика,
-
числа.
Крім того, брехуни можуть бути, навпаки, не дуже говірливими, адже якщо в розповіді менше деталей — забути їх важче.
Уникання прямих розмов та запитань
Брехуни не просто так уникають відповідей на прямі запитання — так вони намагаються убезпечити себе від можливої перевірки фактів. А якщо факти перевірити важко, то шансів на те, що ви повірите в його історію.
Забагато деталей
Це трошки інша тактика, яка видає брехуна — він додає до історії надто детальний опис подій, щоб заплутати вас. Як ми вже казали, люди, які намагаються вас обманути, можуть спеціально додавати якомога більше "води" у розповідь — для того, що прикрасити історію або ж через сильну нервозність.
Помилки в історії
Один з головних способів визначити, що перед вами брехун — спробувати виявити помилки та неточності у розповіді. Наприклад, людина каже, що події відбулися вчора, а потім виявляється, що місяць тому. Тож зверніть увагу, якщо щось у розповіді людини не збігається.
Раніше ми розповідали про прокрастинацію. Та ділилися способами позбутися цієї неприємної звички відкладати все на потім.