Чому ви досі не керівниця? 33 "заборони" для жінок на роботі, які краще ігнорувати

Мудрість із книги "Чемні дівчата не сидять у просторих кабінетах" Лоїс Френкел
І жінки, і чоловіки часто помиляються. Однак, коли йдеться про роботу, жінки набагато більше себе недооцінюють, а працюють при цьому нерідко навіть більше за чоловіків. Останній спокійно може сказати: “Ну все, мені треба йти”, щойно на годиннику буде 18:00. Жінка ж, яка намагається збудувати кар’єру, якщо й вимовить вголос аналогічну репліку, обов’язково затримається надовше, якщо тільки хтось її про це попросить (а ми знаємо, якими бувають “прохання”, читати як “вимоги”, керівництва 🙄).
Чи знали ви, що існує більше сотні типових помилок жінок на роботі? Точніше, 133, про які розповіла у своїй книзі “Чемні дівчата не сидять у просторих кабінетах“ авторка Лоїс Френкел. Про 33 найяскравіших, на мій погляд, розповім далі у цьому матеріалі.
33 типові помилки жінок на роботі
-
Блукати манівцями навколо теми вагітності.
-
Просиджувати гру в соцмережах на лаві запасних (іншими словами: ігнорувати вплив соціальних мереж на сьогодення й відмовлятися ними користуватися для досягнення власних цілей та прокачування особистого бренду).
-
Нехтувати наставниками й поручителями/покровителями.
-
Працювати не покладаючи рук (жінки схильні постійно перепрацьовувати 🥲).
-
Виконувати чужу роботу.
-
Працювати без передиху.
-
Рахувати кожну копійку компанії (йдеться про те, що жінки схильні ставитися до чужих грошей, які потрапляють до них в руки, як до власних. Саме тому на роботі багато жінок постійно намагаються зекономити гроші компанії, і мало коли їх за це хвалять — здебільшого в підсумку йдеться про суми настільки незначні в очах власників, що воно того взагалі не вартує. А вас при цьому ще й рахуватимуть скнарою 😐).
-
Уникати офісної політики (вона є всюди, без винятків, і не вступати в цю гру — погане рішення для вас, у першу чергу. Не слід ставати головною пліткаркою та інтриганкою, однак і повністю ігнорувати правила гри на роботі не варто, бо будете звичайнісінькою білою вороною, яку всі обходять десятою дорогою, і про яку в найважливіші моменти керівництво навіть не згадає).
-
Тримати язика за зубами (ніхто не каже, що треба вступати в конфлікт на рівному місці, однак і мовчки ковтати образи у свій бік та не відстоювати власну позицію, якщо вона у вас є, не потрібно. Так ви заробите собі погану репутацію — репутацію людини, на думку якої можна “забити”, а їй самій закрити рота за першої ж нагоди).
-
Не користуватися вигідними зв’язками (пам’ятайте: люди для того й вибудовують зв’язки, щоб мати з них вигоду — більшу чи меншу. Ігнорувати свої корисні знайомства означає позбавляти саму себе переваг та можливості влаштувати краще життя) + нехтувати принципом “послуга за послугу” + відмовлятися від “плюшок”.
-
Багатозадачність 🫠 (це справжній вбивця і часу, і нашого мозку — з часом ви зрозумієте, наскільки виснажливо бути багатозадачною, але тоді вже може бути запізно. Пам’ятайте: вигорання ніхто не скасовував!).
-
Накручувати себе з будь-якого приводу.
-
Опитування перед ухваленням рішень (цікавитись думкою інших — це добре, але не доводьте це до абсурду, інакше керівництво вирішить, що ви ні на що не здатні самостійно).
-
Бажання подобатися людям (ви йдете на роботу, щоб працювати та заробляти гроші, а не підлаштовуватись під кожного, хто трапиться вам на шляху. Головне — подобайтесь собі й не забувайте про манери, а решта — проблеми інших людей, ніяк не ваші) або навпаки — небажання подобатися людям (тут все якраз-таки навпаки — коли жінка намагається всіх відлякати своїм ставленням, нічого, окрім епітета на 4 букви, що починається з літери “с”, на думку не спадає).
-
Віра у те, що запитання є ознакою дурості.
-
Чоловіча роль (йдеться про те, що багато жінок, намагаючись укріпити свою позицію на роботі, мімікрують під чоловіків та починають поводитись точно так само. Це неправильно — самодостатня жінка, лідерка та переможниця не буде скочуватися до типової чоловічої поведінки, щоб збудувати кар’єру та заслужити повагу серед колег, підлеглих та/або начальства) + спроби бути “своєю” серед мужиків.
-
Забагато інформації (пам’ятайте, що статистично, жінки набагато частіше за чоловіків розповідають про себе зайве, тож майте це на увазі, коли наступного разу почнете щось розповідати, аби “забити ефір” під час незручної мовчанки).
-
Заперечення важливості грошей (ми ж на роботі — яке ще заперечення щодо грошей??? 😳 Якщо гроші для вас неважливі, то задля чого ви взагалі щодня приходите в офіс і робите купу роботи? 🤔).
-
Флірт (флірт на робочому місці — це неправильно, для цього є інші місця. Будете так поводитись, і заробите славу жінки, яка шукає пригод на роботі, а не будує кар’єру).
-
Бути перфекціоністкою.
-
Нехтування емоційним інтелектом (за 4 з 5 показників жінки випереджають чоловіків: самосвідомість, саморегуляція, емпатія та комунікативні навички; п’ятий показник — мотивація — в обох статей розвинутий на однаковому рівні. І ось що вам варто робити: користуватися цим! Маєте перевагу, яка допоможе досягнути бажаного — навчіться нею правильно користуватися і не бійтеся застосовувати).
-
Мислити як підлегла. В сучасному світі недостатньо прийти на роботу і просто виконувати свої посадові обов’язки. Таким чином ви навряд чи сильно просунетесь кар’єрними сходинками. Завжди варто хотіти більшого, відповідно, і мислення треба переналаштовувати на керівницьке, а це означає: задумуватись над тим, що можна покращити у компанії; дипломатично оскаржувати накази та завдання, які видаються геть нелогічними або неефективними; навчитися мислити на перспективу замість жити одним днем і дбати лише про теперішнє; завжди шукати можливості проявити себе якнайкраще.
-
Вірити в міф про баланс між роботою та особистим життям. Запам’ятайте: так у житті не буває — це рідкісні винятки з правил, якщо вам вдається у чомусь тимчасово (!) досягнути балансу. Зазвичай наше життя — американські гірки, де сьогодні на порядку денному — кар’єра, а завтра — налагодження особистого життя. І так по колу… До речі, останнім часом термін “баланс” почав відходити на задній план, тепер в моді слово “інтеграція” 😅
-
Здійснювати неможливе. Жінки люблять показувати всю свою міць, а потім мусять раз за разом підвищувати планку, бо ж всі знають, що Ані/Олі/Юлі/Каті це під силу, то давайте навалимо на неї ще більше роботи!
-
Брати на себе всю відповідальність. Забудьте про ігри в супергероїв, які всіх рятують, прикриваючи собою. Кожен несе відповідальність за свої дії та помилки, і брати на себе вину за інших не варто в жодному разі — дуже сумнівно, що це взагалі коли-небудь окупиться вам. А от косі погляди від начальства + пліткування колег про те, що “яка ви бездара” — практично гарантовані.
-
Сприймати чоловіка на керівній посаді як батька.
-
Розкидатись ідеями. Щоб досягнути свого, ідеями потрібно ділитись з потрібними людьми, бажано — з керівного складу компанії. А от озвучувати геніальну ідею під час обіду чи на перекурі, де повно людей, які не проти скористатися вашими напрацюваннями — такий собі варіант, аж надто багато людей готові скористатися плодами чужої праці.
-
Применшувати вагомість своєї роботи або посади.
-
Дозволяти людям гаяти ваш час (наприклад, розмовами ні про що у вашому кабінеті чи телефоном).
-
Не вміти вести переговори. Як показує практика, жінки прекрасно володіють технікою переговорів… коли це стосується інших людей. А от коли домовлятися треба за себе — наші навички вивітрюються миттєво.
-
Вірити, що іншим видніше. Це зовсім не означає, що думку решти колективу треба вперто ігнорувати — просто перестаньте думати, що хтось знає щось краще за вас. Часто це взагалі не відповідає дійсності — просто люди роблять покерфейс і творять фігню з розумним виразом обличчя 😉.
-
Звичка відповідати без паузи, добре не поміркувавши.
-
Виявляти надмірну терплячість.
Раніше ми розповідали, як треба реагувати на питання “Чому ви пішли з попередньої роботи?”. Що від вас хочуть почути і як краще відповідати, щоб не нашкодити собі ж, розповідаємо на ХОЧУ.ua!