Немає шансу чи можливість все ж є? Як повернути товар без чека

Важливо знати
Іванна Кульбіда

Іванна Кульбіда

Редакторка стрічки новин

Можливість повернути товар назад без чека існує
Повернення товару без чека. Фото: rro-info.

Не всі споживачі у курсі можливості повернення товару без чека

При покупці товарів продавці завжди наголошують, що потрібно зберігати чеки, а не викидати їх у сміття. Проте не усі дотримуються цієї рекомендації, щоб не засмічувати кишені зайвими папірцями. Проте іноді товар може виявитися неякісним і знадобиться повернути його назад, а чи можливо зробити це без чека, розповідаємо далі.

Часом трапляється, що одразу у магазині неможливо перевірити якість товарів. Якщо виникає потреба повернути виробу назад у магазин, а чек втрачено, потрібно знати, як діяти у такому випадку, інформує glavred.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:
Related video

Згідно з законом України "Про захист прав споживачів”, чек або інший документ, що підтверджує факт купівлі, потрібен для оформлення повернення чи обміну товару. Але відсутність чека не позбавляє споживача права на повернення товару.

Як повернути товар без чека

  • При умові оплати за товар карткою, банківська виписка з датою, сумою і назвою магазину є доказом.

  • Якщо у вас залишилося фото чека або його скан-копія, це також приймається як підтвердження.

  • Багато магазинів ведуть електронний облік продажів. Тому, при уточненні дати та суми покупки, є можливість відновити чек у базі даних магазину.

Коли можуть не повернути кошти

Якщо товар не має дефектів і повністю відповідає заявленим характеристикам, повернення не передбачено. Винятком може бути лише купівля онлайн. Також може закінчитися термін повернення товарів - 14 днів з дня покупки або товар може входити до переліку тих, які не підлягають поверненню.

Що робити споживачу, якщо магазин відмовляється приймати повернення

Якщо всі докази надано, а магазин відмовляється повертати кошти, потрібно звернутися до адміністрації, написати офіційну заяву, або ж звернутися до Держпродспоживслужби, в крайньому разі - судитися із магазином.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Важливо завжди знати свої права. Наприклад знати, чи потрібно платити за розбитий посуд у кафе чи ресторані.