Не лише чорний і зелений: сорти чаю, про які ви не чули
Які є сорти чаю
Чай - це улюблений напій мільйонів людей, як і кава. До речі, ми розповідали, які деталі мають суттєвий вплив на смак кави. Тепер поговоримо про чай. Щороку 15 грудня відзначається День чаю.
Зазвичай всі чули про чорний та зелений чай. Тому любителів може дивувати інформація, що сортів чаю, який виготовляють з чайного листя, набагато більше. “Хочу” розповість детальніше про те, які є сорти за ступенем ферментації чайного листя.
Білий чай
Це найменш ферментований чай. Зазвичай для нього використовують молоді бруньки та верхні листочки. Смак напою ніжний, солодкий, квітковий. Заварений чай має світло-жовтий колір.
Він заварюється при 70 градусах. Найпопулярніший білий чай - Байхао Іньчжень, або Срібна голка.
Жовтий чай
Це слабо ферментований чай. Він піддається спеціальній обробці, яка надає листю жовтий колір. Смак він має м'який, солодкий, з легкими фруктовими нотками. Заварюється теж на невеликих температурах, які не знищать його делікатного смаку.
Зелений чай
Зелений чай, який ми всі знаємо - неферментований або мінімально ферментований. Після збору швидко обробляють парою або обсмажують, щоб зупинити процес окислення.
Смак його свіжий, трав'янистий, з легкою гірчинкою. Популярні сорти - Сенча, Ганпаудер тощо. Заварюють цей чай до 80 градусів.
Улун (оолонг)
Ці чаї напівферментовані. У них ступінь ферментації чайного листя може варіюватися від 15% до 85%. З залежності від цього чай має широкий спектр смаків – від квіткових і фруктових до горіхових і деревних. Колір варіюється від світло-жовтого до темно-червоного. Приклади сортів: Габа, Молочний улун, Дахунпао.
Червоний чай
Це той напій, який ми знаємо як чорний чай. Річ у тім, що в Китаї, звідки чай родом, його називають червоним за кольором настою, а не за кольором сухого листя, як це прийнято у нас.
Листя цього чаю проходить повний цикл ферментації. Його смак насичений, терпкий, з фруктовими або горіховими нотками. Він має темно-червоний колір настою та заварюється водою температурою до 90 градусів.
Пуер
Це постферментований чай. Після стандартних сушіння та скручування це чайне листя проходить додаткову ферментацію. Він буває звичайним розсипним і пресованим у різних формах.
Є два види цього чаю - Шен Пуер (сирий, зелений) і Шу Пуер (зрілий, витриманий). В залежності від цього його смак різноманітний, від м'якого і солодкого до земляного і деревного. Його заливають водою температури від 90 до 95 градусів.
Ступінь ферментації – це ключовий фактор, який визначає різноманітність смаків і ароматів чаю. Також ми розповідали, який вид сиропу підходить до кави.