Рецепт старовинної паски 1863 року від Валентини Хамайко: такої смакоти ви ще не куштували! (ФОТО)
Це родинний рецепт київського професора Піскорського
Багато людей напередодні Великодня цікавляться новими рецептами пасок. Раніше своїм традиційним сімейним рецептом ділилася Оля Полякова. Тепер же секрет приготування старовинної паски 1863 року вирішила розкрити ще зіркова ведуча “Сніданку 1+1” Валентина Хамайко. Деталі та докладний рецепт — далі у нашому матеріалі!
Телеведуча каже, що цей незвичайний рецепт знайшла працівниця музею історії Києва, яка через соцмережі звернулися до неї з проханням адаптувати його до життя. Відомо, що рецепт належав київській родині професора Піскорського.
Валентина Хамайко виконала прохання та адаптувала старовинний рецепт “під сьогодні”. Усі інгредієнти вказані із розрахунку на 2 паски.
Інгредієнти:
-
Яйця – 3 шт. або жовтки – 6 шт.
-
Борошно – 300 г
-
Гаряче молоко – 200 мл
-
Вершкове масло – 90 г
-
Цукор – 80 г
-
Дріжджі – 20 г
-
Ванільний цукор – 10 г
-
Родзинки – 100 г
-
Журавлина – 100 г
-
Цедра апельсина – 2-3 ст. л цукат
-
Кориця – 1 ч. л
-
Кардамон – ¼ ч. л
Спосіб приготування:
-
Молоко доводимо до кипіння, після цього наливаємо і змішуємо з борошном. Дуже важливо робити все швидко і ретельно вимішувати. За оригінальним рецептом на 2 паски нам потрібно 3 яйця, але краще замінити 3 яйця на 6 жовтків, бо саме така паска на жовтках буде мати дуже ніжний колір та пухку текстуру.
-
Жовтки ретельно розтираємо з цукром. Щойно жовтки побіліли, додаємо до них заварене тісто. Сюди ж додаємо свіжі дріжджі й лише 250 г борошна і ні грама більше. Поступово, до вже вологого тіста, вмішуємо м’яке масло.
-
Тісто виходить досить липке. Така консистенція може багатьох налякати і захочеться додати борошна. Але не варто цього робити. Краще скористайтеся міксером, який справиться із задачею за 5-7 хв. Якщо ж міксера немає, то просто приділіть цьому тісту 15-20 хв часу для замісу. Готове тісто залишаємо на 1 год для “відпочинку”.
-
В оригінальному рецепті до паски додають корицю, кардамон, мускат і помаранчеву кірку, а значить, у ХІХ ст. в Україні вже були апельсини 😉 Знімаємо шкірку з апельсина спеціальним ножем-економкою і отримуємо тоненьку шкіру без білої частини. Потім ріжемо її на маленькі смужки та варимо в цукровому сиропі, а родзинки та журавлину замочуємо в алкоголі.
-
Щоб рівномірно розподілити по тісту вишні, родзинки та цедру, а також забрати зайве повітря, ви можете його розтягнути або розкотити на поверхні. Частину тіста можемо залишити для прикрашання паски зверху. До замочених сухофруктів додаємо невелику кількість кориці та кардамону.
-
Загортаємо тісто і розділяємо на дві частини так, щоб усі родзинки були заховані всередину. Зверніть увагу, що тісто має займати третину форми.
-
В оригінальному рецепті паска прикрашалась зверху хрестиком, що було традиційно для ХІХ ст. Залишаємо паски в тиші і теплоті на 1 год.
Паску потрібно випікати в духовці при температурі 175 градусів протягом 35 хв. Нехай усе вдається! 😌
Раніше ми також ділилися рецептом традиційної паски, яка довго не черствіє. В чому її секрет — дізнавайтеся на Хочу!