Що буде з губкою для посуду, якщо її довго не міняти: цікавий експеримент від хіміка (ВІДЕО)
Губка для посуду потребує регулярної заміни
Губку для посуду потрібно змінювати регулярно, адже вона швидко зношується і стає розплідником для мікробів та бактерій. Також кожні 2-3 дні її потрібно дезінфікувати, щоб не допустити появи грибка чи плісняви.
Що відбувається з губкою та скільки мікробів “проживатиме” на ній, якщо не змінювати її мінімум 2 тижні? Цікавий експеримент провів хімік у відео на tiktok Гліб Репіч.
Хімік зробив мазок на чашку Петрі і поставив його у термостат на 1 добу. Після того, як минуло 24 години зразок смердить, адже його затягнуло суцільним бактеріальним килимом.
Далі зразок розміщується під мікроскопом і помітно цілу купу різноманітних бактерій, серед яких багато дрібних маленьких паличок, які швидко рухаються. Це протеї - представники типової фекальної флори, які можуть бути збудниками різних захворювань.
Все це відбувається через те, що часточки бруду забиваються у пори губки, а у поєднанні з теплом і вологістю створює ідеальне середовище для розвитку мікробів, які розмазуються по чистому посуду.
Для того, щоб попередити це потрібно змінювати губку мінімум раз на тиждень. Так вона буде значно краще мити посуд і стане безпечною.
Звичайно, часта зміна губки - це неекономно. Але ми знаємо цікавий лайфхак, який допоможе значно заощадити кошти.