Міжнародний пісенний конкурс Євробачення свого часу був запроваджений з метою об'єднувати людей та народи. Загалом, це пісенне дійство виникло через 10 років після закінчення Другої світової війни.
Проте, іноді Євробачення не об'єднує, а роз'єднує, надто коли організатори дозволяють брати участь країнам-терористам, як-от до 2021 року, коли дозволяли виступати росії. При цьому, незважаючи на те, що вона постійно вела загарбницьку політику, зокрема проти України. Нині ж, організатори припинили членство рф в конкурсі. Тож пропонуємо вам згадати ті випадки, коли росія осоромлювалася на Євробаченні, і попри свої шалені амбіції посідала низькі місця.
Філіп Кіркоров, 1995 рік
Путініст Кіркоров став другим представником росії на Євробаченні. У 1995 році він заспівав композицію "Колыбельная для вулкана" і в підсумку, посів 17 місце, набравши 17 залікових пунктів. В принципі, все б нічого, якби не виправдання Філіпа Бедросовича. Отож, тоді ще не надто пафосний артист, і не надто самопроголошений "поп-король" почав виправдовуватися за цей результат у численних інтерв'ю в росії. Він говорив, що підготовка до конкурсу розтягнулася максимум на два тижні і він знав, що не переможе. Загалом, Філіп все робив, аби принизити важливість цього конкурсу, щоби з його 17-го місця ніхто не кепкував.
Андрій Косинський, 1996 рік
Косинського обрали шляхом широкого відбору. У той час в росії вони ще проводилися. Андрій представив свою композицію "Я это я", яка в принципі була на слуху. Однак, саме цього року організатори ввели нові правила і додали відбірковий турнір перед фіналом Євробачення. Косинському потрібно було увійти до 23 найкращих учасників щоби пройти далі. Андрій же посів 26 місце і росія залишилася без фіналу. Це був справжній сором для цієї країни.
1998-1999 роки - відмова транслювати Євробачення
У 1998 році організатори Євробачення дещо змінили правила конкурсу і через нововведення росія не могла представляти свого учасника на Євробаченні, так як у минулому 1997 році Алла Пугачова посіла 15 місце, а це означало, що країна позбавлялася права участі через рік. Проте, росія була зобов'язана показати на своїх телеканалах сам конкурс, чого вона вирішила не робити, так як образилася на те, що їм не можна було виступити. Через це російська делегація отримала дискваліфікацію і на наступний рік постало питання чи виступатиме ця країна коли-небудь на Євробаченні. Вихід з цього був один: росіянам потрібно було просто показати для своїх громадян прямі ефіри? аби мати змогу на наступний рік відправити свого учасника. Відтак? організатори Євробачення в такий спосіб поставили росію на місце і змусили у 1999-у році закупити трансляцію для своїх громадян.
Олексій Воробйов, 2011 рік
У 2011 році росію представив артист, який, вочевидь уособлює в собі низку негативних якостей сучасного громадянина цієї країни. На конкурсі Олексій поводив себе дуже нахабно. Він постійно показував свою зверхність до інших учасників. Воробйов демонстрував своє "побєдобєсіє" ще до фінальних результатів конкурсу. Відтак, Олексію, з композицією "Get you" вдалося посісти лише 16 місце. В історію конкурсу він увійшов як конкурсант, який в прямому ефірі використав нецензурну лексику. Дуже символічний вчинок для російського учасника.
Юлія Самойлова, 2018 рік
Юлія Самойлова - артистка з обмеженими потребами. У 2017 році вона мала виступати у Києві на Євробаченні 2017, але тоді їй заборонили приїздити до України, так як свого часу Самойлова виступала у тимчасово окупованому Криму. За рік росіяни відправили знову Юлію з піснею "I won't break", однак при цьому, зовсім не готували її до конкурсу. У підсумку, артистка відзначилася найгіршим результатом для росії. Вона навіть не пройшла до фіналу.
Нагадаємо, раніше ми писали про топ найрейтинговіших живих виступів переможців Євробачення на YouTube. Цих артистів досі слухають єврофани.