Травневі кіноновинки: Раян Рейнольдс та його уявні друзі, повернення шаленого Макса і пошуки чорних скарбів
Що будемо дивитися в останній місяць весни
Травень виявився на дивовижу приємним – на нас чекають численні прем’єри: як відвертих блокбастерів (“Планета мавп” та “Шалений Макс”), так і якісного фестивального кіно (“Дивотріп”, “Спадкоємець”). Є що дивитись, є з чого обирати. І це класно!
“Дивотріп”
У центрі сюжету - дівчина Ліліан (Талія Райдер, “Вестсайдська історія”), яка потрапила у Вашингтон зі шкільною екскурсією. Відокремившись від однокласників, дівчина рушає у власну мандрівку містами й лісами східного узбережжя США. У своїй подорожі сучасною Америкою дівчина зустрічає різних людей, що називають цю країну своєю домівкою: від прихильників вищості білої раси та ісламських радикалів до неопанків.
Талія Райдер, окрім виконання головної ролі, спробувала себе у музиці: вона написала й виконала одну з ключових пісень у фільмі. Разом із нею в кадрі працювали Саймон Рекс (франшиза “Дуже страшне кіно”) та Айо Едебірі (“Ведмідь”). Світова прем'єра “Дивотріпу” відбулася на 76-му Каннському кінофестивалі.
“Будинок “Слово”. Нескінченний роман”
У Києві є відомий РОЛІТ (Кооператив “Робітник літератури”) – житловий будинок радянських письменників. У Харкові – будинок “Слово”. Дуже корисний винахід “совка” – коли усі робітники “умственного труда” – знаходилися в одному місці. Тобто, під єдиним ковпаком, зручним для контролю та прослуховування. Саме з цих будинків люди у шкірянках щоночі вивозили письменників. Більшість з них додому вже ніколи не повернуться…
Цей фільм Тараса Томенка “вийшов” з його ж документальної стрічки 2017-го року “Будинок “Слово”. Саме той проєкт надихнув Томенка на подальшу розробку теми. Цього разу він написав сценарій та зняв повнометражну ігрову стрічку. Про молодого хлопця (В'ячеслав Довженко), який мріє стати провідним письменником, для чого починає слідкувати за своїми сусідами по будинку, і передавати інформацію куди слід…
“Спадкоємець”
Це історія модельєра Елліаса Барнеса, який у 30 років стає художнім керівником відомого паризького модного дому. Через постійні стреси і сурові дедлайни, він починає відчувати неприємний біль у грудях. Коли помирає його батько, Елліас вимушений поїхати у Монреаль, щоб взяти на себе організацію похорон. Там він і виявляє, що успадкував набагато більше проблем, ніж слабке серце.
Фільм засновано на однойменному літературному бестселері французького письменника Александра Постеля (у нас перекладено два його блискучих романів: “Зона домінування” та “Обілений”).
Це вже друга режисерська робота колишнього актора Ксавʼє Леграна в повнометражному кіно. Його короткометражна стрічка “Перш ніж утратити все” 2014 року була номінована на “Оскар”, а перший повний метр “Опіка” 2017 року приніс творцю на Венеційському кінофестивалі “Срібного Лева” за режисуру та Приз за найкращий дебют.
“Химера”
Головний герой фільму (зірка серіалу “Корона” – актор Джош О'Коннор) - чоловік із туманним минулим, на ім’я Артур. Повернувшись у рідне містечко, яке він полишив багато років тому, Артур стикається з місцевою бандою чорних археологів. І треба сказати, що Артур, точніше один його незвичний талант, їх вельми зацікавив. Адже він вміє… відчувати порожнечу. Його сила допомагає негідникам збагатитися. Але вона також призводить і до неочікуваних наслідків.
Фільм зняла режисерка Аліче Рорвахер - номінантка на премію “Оскар” за короткометражну стрічку “Учениці”, а також дворазова призерка Каннського кінофестивалю: фільми “Щасливий Лазар” та “Дива”. Журнал Rolling Stone називає мисткиню одним зі світил сучасного італійського кіно.
“Уявні друзі”
Одного дня звичайна дівчинка починає бачити навколо себе дивних створінь. Не привидів, не інопланетян, а саме створінь - дуже милих і пухнастих. З тих, що ми колись у дитинстві створювали у власній уяві. Так от, - ці “придумки” – справжні і живі. Окрім дівчинки їх також бачить доросла людина – її сусід (Райан Рейнольдс). Разом вони беруться допомогти численним новим друзям зустрітися з їхніми творцями, які давно вже виросли та забули про них.
Цей фільм зняла зірка культового серіалу “Офіс” Джон Кразінські. Він же запросив у стрічку свого екранного офісного боса – Стіва Карела – той подарував голос велетенському фіолетовому пухнастику на ім’я Бу. А дружина Джона – акторка Емілі Блант – озвучила… єдинорога.
“Фуріоза: Шалений Макс. Сага”
Ви ще пам’ятаєте фільм “Шалений Макс. Дорога гніву” 2015 року? Якщо ні – то передивіться – він того вартий. Так от, “Фуріоза” – це приквел до тієї стрічки, що розповідає історію жінки-воїна, яка виживає у постапокаліптичному світі. Тільки тоді її грала несамовита і прекрасна Шарліз Терон. Зараз – 28-річна Ані Тейлор-Джой, яку усі добре знають по чудовому міні-серіалу “Ферзевий гамбіт”.
У центрі сюжету – викрадення з рідної домівки юної Фуріози бандою байкерів на чолі з Дементосом (Кріс Гемстворт, франшиза “Тор”). Відтепер її головне бажання: помститися та повернутися додому. Як і минулу стрічку, цю теж зафільмував Джородж Міллер. Її бюджет склав $233 млн. Зйомки проходили у пустелях Австралії.
“Королівство планети мавп”
Цей фільм - продовження стрічки 2017-го року “Війна за планету мавп” та четверта картина у серії перезавантаження франшизи “Планета мавп”.
“Королівство планети мавп” - це історія мандрівки молодого шимпанзе Ноа та людської дівчини на ім’я Фрей. Разом вони досліджують світ, де люди здичавіли, поступившись бойовим і розумним мавпам. Тож забудьте все, що ви знали та чули про теорію еволюції. Відтепер мавпи полюють на людей! В режисерському кріслі – Вес Бол, відомий за франшизою “Той, що біжить лабіринтом”.
Раніше ми ділилися з вами головними серіальними новинками травня. Тут точно є дещо цікаве для вас!