Котики не люблять самотності: як ваш улюбленець подає сигнали, що дуже скучив
Раніше ми розповідали, як сподобатися будь-якому котику. А у цій статті розповімо, чи здатні ці незалежні та самодостатні тварини сумувати за господарями. Спойлер: ще і як здатні!
На жаль, господарі не можуть весь свій час присвячувати улюбленцям, тому час від часу тварини залишаються вдома одні. Які саме ознаки у поведінці котика можуть вказувати на те, що він нудьгує за відсутності господаря - пише Catster.
-
Муркотіння є одним зі способів спілкування котика. Тож, якщо тварина починає муркотіти після повернення господаря, це вказує на її радість возз’єднання з ним.
-
Підвищена прихильність. Котик може тертися об господаря, повсюди слідувати за ним.
-
Позначення території. Кіт може помочитися в різних частинах квартири, таким чином позначаючи свою територію. Звісно, господаря такий вияв почуттів не порадує.
-
Цікаві подарунки. Щоб показати свою прихильність, тварина може приносити господарю здобич як подарунок. Це можуть бути іграшки, поцуплена раніше гумка для волосся, вбита миша або пташка.
-
Займання місця господаря. Кіт може обирати для сну місця, які пахнуть улюбленим господарем: його речі або половина ліжка.
-
Зміна в поведінці. Вона проявляється, коли господар повертається додому: тварина може відчувати стрес, занепокоєння або збудження від цієї події.
-
Деструктивна поведінка. Деякі улюбленці починають дряпати меблі та лазити по шафах, щоб відволіктися або перестати нудьгувати.
-
Надмірний догляд. Відчуваючи стрес, кіт може почати надмірно вилизувати себе або господаря.
-
Поява ознак хвороби. Як реакція на розлуку з господарем, у кота можуть проявлятися втрата апетиту, блювота чи діарея, надмірна вокалізація та сечовипускання поза лотком. Щоб виключити інші можливі проблеми зі здоров’ям, потрібно обов’язково проконсультуватися з ветеринарним лікарем.
Також раніше ми писали, що команду “Не можна” можуть вивчити навіть котики! Як та коли починати дресирувати улюбленця - читайте у цій статті.
Фото: tsn.ua