3 головні правила обрізання груші, щоб не занапастити дерево навесні
Їх повинен знати кожен дачник
Весняна обрізка — задача, яку повинні запланувати собі усі дачники, на ділянці яких є дерева та кущі. Ми вже розповідали про загальні правила обрізання дерев, щоб їм не нашкодити напередодні нового сезону, а сьогодні вирішили зупинитися й докладніше розповісти про обрізку груші навесні.
Як потрібно стригти грушеве дерево? Відповідь на це питання дає телеграм-канал “Сучасна дача”. До вашої уваги — три головні правила обрізання груші після зими.
1️⃣ Обрізку потрібно проводити щороку
Щорічна обрізка дерева допоможе йому правильно розвиватися і направляти свої ресурси на формування великої кількості здорових плодів та гарної крони. Без цього очікувати на гарний врожай — марно.
2️⃣ Висота штамба має бути в межах 60 — 90 см
Висоту штамба визначає обрізка дерева у перший рік — і тут все максимально просто: якщо саджанець обрізати на висоті понад 1 м, то крона закладеться надто високо, а це значить, що до врожаю згодом буде все тяжче дістатись. Якщо ж гілки почнуть розростатися вшир на занадто малій висоті, то з роками вони практично “ляжуть” на землю разом з плодами.
3️⃣ Усі дзиґи вирізають протягом усього сезону
Дзиґи — це потужні вертикальні гілки, які вважаються паразитами. На них не ростуть плоди — вони тільки тягнуть з дерева поживні речовини, заважаючи таким чином розвиватися тим гілкам, на яких формується врожай.
Нагадаємо, раніше ми ділилися хитрим трюком, який допоможе отримати небувалий врожай винограду. Досвідчені агрономи знають одну цікаву техніку, за допомогою якої кількість грон збільшить у рази.