Нам потрібна зелена планета! Міжнародний день Землі та дерево, яке стало прообразом екоруху
Міжнародний день Землі нагадує про турботу
Кожного дня у календарі існує багато свят. 20 березня цілий світ відзначає Міжнародний день Землі. Цей день нагадує людям про її діяльність та вплив на планету та покликаний звернути увагу на покращення екології у цілому світі.
Люди повинні не лише використовувати багатства Землі, а й оберігати і піклуватися про неї. Як заведено відзначати цей важливий день, розповідає ecolog-ua.
20 березня це день весняного рівнодення, символ пробудження природи від сну та розквіту живого. Він був запроваджений Організацією об’єднаних націй.
У календарі міжнародних свят існує два Дні Землі – 20 березня і 22 квітня. Місія Дня Землі – миротворча і гуманістична, тоді як сенс і мета Дня Землі 22 квітня має більше екологічну мету.
Перше покликане заохочувати людей піклуватися про природу та привернути увагу до проблем екології. Свято започатковане американським громадським діячем Джоном Мортоном - у 1840-х роках він першим почав висаджувати дерева та чагарники і заохочував до цього інших людей.
У 1871 році, він став секретарем Території Небраска, та одразу ж провів день, присвячений озелененню, – День дерева, який сильно відгукнувся у суспільства і надзвичайно припав до душі кожному. Саме тоді мешканці Небраски посадили майже мільйон дерев. Це стало початком своєрідного громадського екоруху.
Через сто років – 22 квітня 1970 року сенатором Конгресу США Гейлордом Нельсоном і студентами Гарвардського університету під керівництвом Денніса Хаєса було проведено день Землі. У цей день люди роздумують над проблемами вразливості природи. У багатьох країнах подібний день відзначається у день весняного рівнодення – 20 або 21 березня. А у 1971 році, свято було офіційно визнане ООН, як Всесвітній день Землі.
Своєрідним прапором Дня Землі є одна з перших фотографій нашої планети з космосу, зроблена космонавтами. Вони прагнули донести людству неймовірну красу та крихкість Землі.
Раніше ми писали про День Землевпорядника. Адже ці трударі, як ніхто інший розуміють важливість піклування і збереження навколишнього середовища.