Порушите ці заборони — весь рік проведете в нещастях: що не можна робити на Трійцю

Усі свята
Анна Мисюк

Анна Мисюк

Заступниця головного редактора

Що не можна робити на Зелені свята
Фото: freepik.com

Розповідаємо про головні заборони Зелених свят

Трійця, або Зелені свята, відзначається на п'ятдесятий день після Великодня. Це свято символізує початок історії вселенської апостольської Церкви, оскільки після сходження Святого Духа апостоли розійшлися світом, проповідуючи вчення Христа. Ми вже розповідали про те, які трави не варто нести додому напередодні свята, а тепер розкажемо, що в ніякому разі не можна робити.

Цьогоріч Трійця в Україні відзначатиметься 23 червня. Святкування триває три дні — у суботу, неділю та понеділок. І кожен з цих днів має свої традиції, обряди та заборони.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:
Related video

Будинки прикрашають свіжими гілками дерев — клена, берези, верби, липи, а також квітами та травами, що приносять удачу та світло. Субота перед Трійцею є поминальним днем, коли у храмах проводяться спеціальні служби, і парафіяни запалюють свічки за померлих родичів. Особливо старанно моляться за тих, хто помер передчасно.

У неділю проводяться святкові служби, під час яких освячують букети з ароматних трав: аїру, любистку, м'яти, полину та чебрецю. Ці букети зберігають удома як обереги від нечистої сили, пожеж та негараздів. Також вважається, що лікарські трави, зібрані цього дня, мають сильніші цілющі властивості.

Після церковної служби родини збираються за святковим столом, де немає обмежень у їжі, хоча варто уникати надмірного вживання алкоголю. Часто святкування відбуваються на природі, біля річок та озер. Традиційні страви включають зелені овочі та яйця.

Третій день свята, відомий як Клечальний понеділок, присвячений благословенню нового врожаю. Священники читають молитви на полях, а люди відвідують родичів та близьких друзів. У ці дні також заведено свататися та знайомитися з майбутніми родичами, а хрещення немовлят дозволяється.

Заборони на Зелені свята

  • На Зелені свята не можна займатися важкою фізичною працею, такою як будівництво, ремонт, прибирання або робота в саду. Допустима лише домашня робота — приготування їжі для людей чи тварин.

  • Забороняється шити, прати, різати, стригтися або рубати дерева, косити траву та садити рослини. Ці всі дії накличуть нещастя.

  • Не можна сваритися, лаятися, ображатися чи думати про щось погане.

  • За народними прикметами, на Трійцю не варто купатися у водоймах, оскільки русалки чи водяні можуть затягнути на дно.

  • Не можна відмовляти у допомозі тим, хто її потребує, бо це може призвести до неприємностей протягом року.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Також дізнайтесь, які продукти повинні бути в основі святкового меню цієї дати. Дізнайтесь, що можна їсти на Трійцю.