Головне — не їсти один одного! У ПЦУ розповіли, як правильно поститися у Великий піст

Піст - не час для смутку, і це має розуміти кожен вірянин!
Ось і розпочався важливий для усіх християн період – Великий піст 2025 року. Відсьогодні ми духовно готуємося до зустрічі великого світлого свята Воскресіння Христового.
Про те, як правильно провести Великий піст, розповіли у ПЦУ. У нашій статті ви знайдете правила посту і поради священнослужителів щодо того, як християнам правильно поститися у цей особливий період, і що не можна їсти з 3 березня по 19 квітня.
Під час посту людина добровільно обмежує себе на деякий період від зайвого, обтяжливого, суєтного і того, що може негативно вплинути на неї. Це робиться задля тілесного і духовного вдосконалення.
Великий піст – це духовна сорокаденна подорож, під час якої ми позбуваємося того, що віддаляє нас від Бога, очищуємо свої душі від гріхів. Піст встановлений як взірець для наслідування сорокаденного посту Мойсея та нашого Спасителя у пустелі: «Тоді Ісус виведений був Духом у пустелю, щоб спокушав Його диявол. І постився сорок днів і сорок ночей…» (Мф. 4: 1 – 2).
Піст це не суворе обмеження чи заборона. Це намагання людини стримати себе від спокус, пристрастей, поганих звичок. Це можливість загартувати свій дух і стати сильнішою.
Піст - це не лише про відмову від певної їжі. Це про намагання бути добрішим, позбутися поганих думок, не лихословити, обговорювати та не сваритися з людьми, а спробувати перемогти у собі злі помисли і вчинки. Ми обмежуємо себе в їжі, щоб думати про внутрішні проблеми та більше часу приділяти молитві, милосердю і любові.
Не потрібно вважати, що у піст потрібно бути сумним і не мати причин для радості. Піст - це чудова нагода навести лад у своєму житті, усвідомити головні цінності життя і знайти час на взаємини з Богом, рідними людьми та ближніми.
Протягом семи тижнів Великого посту потрібно намагатися стати кращим і переосмислити важливі речі. Це прекрасний час для того, щоб стати кращим у своїх думках, вчинках, діях через молитву і покаяння.