Секрет успіху — зовсім не в удачі: 10 звичок, які варто перейняти, та ще 10, від яких треба відмовитись, щоб досягти бажаного

Не бійтеся виходити з зони комфорту — плюсів буде більше, ніж мінусів 😉
Коли ми чуємо слово “успіх”, на думку одразу спадає багатство, висока посада, високо піднята голова та гордовита хода. Перед нашими очима моментально вигулькує образ такого собі бізнесмена чи бізнесвумен. Однак в наших руках зробити так, щоб це слово почало асоціюватися не з кимось, а з власною персоною 🤩 А почати слід зі звичок успішних людей.
У цій статті ми разом із nv.ua розповімо про 10 звичок, які притаманні справді успішним людям, та ще 10, які зайвий раз тягнуть вас на дно та можуть означати, що ви — посередня особа, зовсім не націлена на власний добробут та процвітання. Отож, з чим варто прощатися, а що — перейняти у свій щоденний арсенал боротьби на найкраще місце під сонцем 👇
✅ 10 звичок успішних людей
Цей список сформований на основі багатьох праць провідних світових психологів та експертів, які роками вивчають психологію та особистісний розвиток. Наприклад, про деякі з них писала Керол Двек у своїй книзі “Нова психологія успіху”. Також можемо звернутися до праць американського психолога та автора книг з особистісного зростання Адама Гранта.
-
Ставте чіткі цілі — це буде ваша чітка дорожня карта, згідно з якою ви будете рухатись уперед, а не тупцювати на місці, кидаючись на всі сторони.
-
Почніть вчитися чомусь новому — вираз “вічний студент” тільки на теренах колишнього СРСР асоціюється з чимось поганим. Насправді ж успішні люди живуть за цим принципом і ніколи не перестають вчитися та розвиватися у тому, що їх цікавить.
-
Будьте наполегливим у подоланні труднощів — справді успішні люди майже ніколи не відступають. Якщо перед ними є перешкода, це лише свідчить про те, що її потрібно усунути, вигадавши найкращу стратегію. Але труднощі — це аж ніяк не привід здатися і скласти руки.
-
Пріоритет здоров’я та гарного самопочуття — якщо ви думаєте, що працювати треба так наполегливо, щоб аж жили рвалися, а здоров’я відновиться саме по собі (на вихідних, під час відпустки чи просто за ніч, коли вам вдасться гарно відіспатися) — це зовсім не так. Щоб бути успішним, насамперед потрібно подбати про своє тіло та розум: гарно харчуватися, приділяти увагу спорту та помірному фізичному навантаженню, правильно відпочивати, відвідувати лікаря та усувати проблеми зі здоров’ям ще до того як вони набудуть вселенських масштабів.
-
Прокачувати свій емоційний інтелект. Люди з високим ЕІ добре розуміють і власні емоції, й почуття інших людей. Це дозволяє їм набагато легше адаптуватися до нових умов та бути на крок попереду, коли щось іде не так.
-
Шукати зворотний зв’язок. Йдеться про те, що успішна людина не буде ховатися від критики та критикувати когось у відповідь — вона шукатиме, як налагодити фідбек та використати отримані знання собі на користь, виправивши недоліки.
-
Ефективно розпоряджатися часом. Спершу — пріоритетні для вас задачі, тоді — решта. Тільки так вам вдасться досягати максимуму з мінімальними витратами, а не бігати як білка в колесі, роблячи купу марудної роботи, й не отримуючи ні задоволення, ні результату.
-
Проявляти свою вдячність. Ті, хто став дійсно успішним, добре розуміють, що без оточення, підтримки та гарно виконаної роботи іншими людьми, вони б не змогли досягнути того, чим пишаються зараз. Саме тому важливо не гордо задирати голову і дивитися в небеса, а вміти сказати дякую там, де це потрібно.
-
Йти на прорахований ризик. “Хто не ризикує, той не п’є шампанського”, чули таке? Візьміть на озброєння. Але пам’ятайте, що ризикувати варто тільки тоді, коли ви впевнені у позитивному результаті, або ж коли йдеться про щось не дуже вагоме — те, що можна дозволити собі втратити, і це не матиме серйозних та/або тривалих негативних наслідків.
-
Бути позитивним. Якщо ви постійно у поганому гуморі й нічого з цим навіть не намагаєтесь зробити, це погано. Успішна людина у будь-який спосіб намагається зберегти позитивні нотки, адже знає, що її сприйняття світу формує картину реальності.
❌ 10 звичок, які заважають досягати успіху
А тепер — про ті щоденні звички, які роблять з нас злих, закомплексованих, незадоволених, черствих, але ніяк не успішних людей:
-
Гаяння часу на прийняття тривіальних рішень.
-
Зациклення на своїх невдачах.
-
Нехтування тим, що тобі подобається.
-
Відмова від інновацій та пошуку нових рішень.
-
Ізоляція від суспільства.
-
Вперте ігнорування власних слабких сторін.
-
Перевтома, яка завжди призводить до вигоряння.
-
Ухиляння від відповідальності за власні дії та рішення.
-
Зупинка на посередньому результаті.
-
Ігнорування власної інтуїції.
Отже, якщо ви дійсно вирішили стати успішною людиною, а не прочитали цю статтю просто з цікавості, наполегливо радимо прислухатися до думки фахівців та спробувати змінити свою поведінку, відкидаючи старі погані звички, і поступово замінюючи їх на нові. Так, це буде непросто. І так, це займе певний час — ан все й одразу сподіватися не варто 🥹 Проте, установивши для себе ціль досягнути успіху, ви обов’язково з цим упораєтесь! 💪
Також, ми певні, вам буде цікаво, як наш тип інтелекту впливає на рівень прибутку. Ділимось поясненнями експертки та ефективними порадами, що допоможуть прокачати ваш мозок, аби заробляти більше.