10 найбільш непридатних для життя місць на планеті
Люди часто замислюються над тим де вони живуть. Можливо варто переїхати, що жити у кращому кліматі, у комфортніших умовах та з більшими можливостями. Людині властиво шукати краще місце і не задовольнятися меншим.
Існують найнеймовірніші місця на планеті де люди проживають просто у неймовірних умовах. Проте покинути свій дім і переїхати навіть не виникає думки, постійний дощ, лютий мороз чи щоденні торнадо не заважають насолоджуватися життям. Саме про такі дивні місця у світі, розповідає tutkatamka.
Найвище місце – Ла-Рінконада, Перу
У Перу, недалеко від кордону з Болівією, знаходиться місто Ла-Рінконада. Це найвисокогірніше поселення у світі. Місто розташоване на висоті понад 5 тис. Умови життя тут далекі від комфортних. Хоча місце не пристосоване до проживання в Ла-Рінконада живуть близько 50 тис. осіб. Місто Ла-Рінконада знаходиться в Андах на висоті 5130 метрів над рівнем моря. У найтепліші місяці денна температура в Ла-Рінконада рідко перевищує +10 градусів, а взимку опускається до мінус 10-15 градусів морозу.
У місто можна дістатися вузькою стежкою, а шлях від найближчого населеного пункту до Ла-Рінконада може зайняти кілька днів. Тут немає водопроводу і каналізації, тому санітарія в місті далека від норми. Тут також відсутня пошта і поліційна дільниця, а з усіх атрибутів цивілізації в місті є тільки електрика.
З того часу як в околицях містечка були виявлені запаси дорогоцінного металу, тисячі людей готові миритися з жахливими умовами життя заради гарного заробітку. Людей манить можливість віднайти золото.
Найхолодніше місце – Оймякон, Якутія
Вважається місцевістю з самим екстремальним кліматом. Вражає температурними показниками, які вже в жовтні відповідають -30°C, в січні тут трапляються всі -50°C, зате квітневі -25°C вже здаються весняними подихами. Потім настає літо - спекотне і коротке. Овочі та фрукти тут не вирощують., але багато риби і м'яса.
Більшість туалетів розташовані на вулиці, оскільки замерзла земля не дозволяє будувати водопровід в будинках. Місто обігрівається вугільною станцією. Автомобілі можна залишати лише в теплих гаражах, в іншому випадку вони замерзнуть і більше не заведуться.
Найсухіше місце – пустеля Атакама, Чилі
Атакама, розташована на території Чилі – найсухіша і холодна пустеля в світі. Деякі кліматичні станції в цьому регіоні ніколи не відзначали появу дощу. Найсухіша частина Атакама – Місячна долина, названа так завдяки рельєфу, який нагадує кадри, зроблені на поверхні Місяця. Ще одна особливість Атакама – це одне з місць на земній кулі, де понад 300 днів в році абсолютно чисте небо.
Люди розташовуються в прибережній зоні, де пустеля межує з Тихим океаном, в оазисах уздовж річки Лоа і шахтарських селищах. Умови проживання в пустелі Атакама дуже важкі. Тут мешкає близько 1 млн осіб. Корінні мешканці пустелі Атакама – індіанці з племені атакаменьос. Їхні нащадки живуть тут і досі, вирощуючи різні сільськогосподарські культури і займаючись розведенням лам та альпака.
Найпівнічніше місце – Алерт, Канада
Алерт, розташований на острові Елсмір, є самим північним поселенням на Землі, де постійно проживають люди. Тут майже пів року панує полярна ніч, взимку температура опускається до мінус 50, а до Північного полюса нашої планети всього 837 кілометрів. Всього ж в різний час року в цьому арктичному селищі проживають від 60 до 100 осіб. У цьому поселенні розташована найпівнічніша у світі метеостанція, де постійно живуть наукові співробітники, вона була заснована в 1950 році.
Життя в Алерті — це суворе випробування, тому військові і вчені працюють тут виключно вахтовим методом, постійного населення тут немає. Попри суворий клімат на Елсмірі є поселення Гріс-Фіорд, в якому мешкають корінні народи Арктики — інуїти.
Найвіддаленіше місце – Трістан-да-Кунья, Британська територія
Трістан-да-Кунья (Tristan da Cunha) – найвіддаленіший населений острів у світі. Він названий на честь свого першовідкривача – португальського дослідника Трістана та Кунья. Найближча цивілізація знаходиться за тисячі кілометрів. Зараз населення острова становить близько 250 осіб, на острові є всього 9 прізвищ.
На острові склалася унікальна соціально-економічна структура. Тут усі сім’ї проживають на фермах, а вся земля знаходиться в колективній власності. Стороннім забороняється купувати землю або селитися на острові. Дістатися можна лише морем. Клімат острова вологий океанічний. Температура повітря в головному поселенні ніколи не опускається нижче 0 градусів, і не піднімається вище 25 градусів за Цельсієм.
Тут є школа, невелика лікарня, пошта, продуктова крамниця, радіостанція, кафе, басейн, магазин відеопродукції, 2 церкви і поліційний відділок. І в ньому працює лише одна людина.
Ізольоване місто – Іттоккортоорміут, Гренландія
Ітоккортоормійт, віддалене поселення, яке часто називають «краєм світу». Це невелике село з населенням 350 осіб розташоване на східному узбережжі Гренландії. Найбільші на планеті айсберги можна зустріти лише тут.
У царстві льоду та снігу, на березі фіорду причаїлося маленьке мальовниче гостинне рибальське містечко де проживає 5 тис. осіб, які займаються виловом риби, полюють на ведмедів та радо зустрічають туристів. З 2004 року фіорд Ілуліссат охороняється ЮНЕСКО як природний об'єкт Всесвітнього значення.
Столиця торнадо – Мур, США
Місто Мур в Оклахомі відоме потійними торнадо, які тут часто бувають. За останні 20 років місто 10 разів зазнало пошкоджень від стихійного лиха. Торнадо 1999 року отримал о максимально можливу оцінку – F5 за шкалою Фудзіти – і вважається найсильнішим ураганом в історії.
Всупереч важким погодним умовам тут проживає понад 50 осіб. Головне, що навчають у школі - правильно поводитися під час торнадо.
Найспекотніше місце – Даллол, Ефіопія
Сьогодні це місто-привид, а ще у 60-х роках минулого століття воно було центром гірськорудної промисловості. З 1960 по 1966 рр. була зафіксована рекордна середня річна температура — 34,4°C. Це найбільш важкодоступне спекотне місце у світі, тут немає доріг, а спілкування з поселенням здійснюється через караванні шляхи, призначені для збору і доставлення солі.
Тут на 48 метрів нижче рівня моря є найдивовижніший і найнезвичайніший вулкан у світі під назвою Даллол. Мало того, що має він досить химерну форму (жерло оточують пагорби, підносячись на 50-60 метрів над рівнинами з солі), так ще й колірна гамма просто незвична.
Місто у вогні – Сентрейлія, США
У 1962 році в місті Сентрейлія (Пенсильванія, США) вибухнула підземна пожежа. Вона продовжує тривати ще досі, тому населення міста стрімко скорочується. Вугілля під землею ще вистачить на 250 років такої пожежі.
Зараз у місті живе всього 7 людей, які є служителями Церкви Святої Діви Марії і суботами проводить служби. Місто практично зруйноване і заростає чагарниками.
Наймокріше місце – Черпапунджі, Індія
Дощ тут йде буквально щодня, в середньому протягом року у місті випадає близько 12 тис. мм опадів. Постійно у місті проживає близько 10 тис. осіб, щоденні прогулянки вулицею із парасолькою чи у дощовику стали для них звичним явищем. На території міста розташований великий цементний завод, а на його околицях знаходиться кілька промислових центрів з видобутку кам'яного вугілля та вапняку.
Місцеві жителі давно навчилися пристосовуватися до таких непростих умов. Тут у важкодоступних районах, де дороги після зливи перетворюються на річки, вони будують живі мости. Такі мости вони формують із коріння дерев, живі мости давно є одним із головних символів Черапунджі.
Знаходяться справжні поціновувачі природи і усамітнення, які готові переїхати у такі місця на постійне проживання. Нагадуємо, ми писали про місця, які можуть скоро зникнути назавжди. Тому поспішайте, щоб встигнути побачити таку красу.