Монстр та красуня Голлівуду. 7 найголовніших фільмів Шарліз Терон

Кіно та серіали

Олександр Панченко

Кінооглядач

Безумовно, Шарліз Терон – одна з найвідоміших і найшанованіших актрис сучасності, і точно сама знаменита південноафриканська актриса планети. Так, дитинство та юність Шарліз пройшли в ПАР – і дитячі роки актриси були більш ніж важкими. Її батько був агресивним алкоголіком - і не раз погрожував зарядженою рушницею Терон та її матері, а часом навіть спускав курок. Якось, коли урвався терпець, мати Шарліз таки застрелила свого чоловіка (його ж зброєю) – і суд виправдав жінку, визнавши її дії самозахистом.

Та попри це, Терон зіграла безліч світлих, сильних та закоханих у життя героїнь – бували, звичайно ж, винятки, на кшталт картини "Монстр", у якій вона зіграла серійну вбивцю та повію. За цю роль Шарліз, до речі, отримала "Оскар", але сьогодні ми згадаємо інші її фільми, деякі з яких виявилися незаслужено недооціненими.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

"Адвокат диявола" (1997)

Вгадайте, у чому секрет успіху цього фільму? У незрівнянній грі Аль Пачіно, який зіграв Люцифера? Зізнатися, у Пачино були й визначніші ролі – його диявол, звичайно, вражає, але він аж надто “кінематографічний”, актор грає саме так, як і має виглядати диявол у кіно, розрахованому на найширшу аудиторію. Можливо, головна зірка цього фільму – Кіану Рівз? Він тут непоганий, але не більше того - в Голлівуді існує безліч шаблонів, за якими можна грати хитрющого адвоката.

О ні, головна прикраса, у всіх сенсах, цього фільму - звичайно ж, Шарліз Терон. Ось вже дійсно - це як треба зіграти чергову спокусливу панянку (яких на екрані вже спостерігалася незліченна кількість), щоб запасти в душу цілого покоління? Саме це вдалося Шарліз у цій стрічці – і не так легко розгадати, у чому її секрет.

Отже, адвокат із Флориди Кевін Ломакс (Рівз) є напрочуд  успішним – він не програв жодного процесу, понад п'ять десятків. А ще в нього дуже сексуальна і віддана дружина Мері-Енн (Терон). За допомогою Кевіна на волі опинялися запеклі мерзотники. В чому справа? Може, в туалетній кімнаті залу суду, куди Кевін незмінно навідується під час чергового засідання? Якось його запрошують на роботу до Нью-Йорка. Хазяїна фірми, що запропонувала роботу, звуть Джон Мільтон (Аль Пачіно). Одне це ім'я має насторожити знавців класичної літератури ... Що ж стосується Шарліз, то у неї виходить бути чудово привабливою в будь-якому стані і будь-якому образі - наляканою до смерті, розвеселою або абсолютно розчавленою смутком, довговолосою кучерявою блондинкою або короткостриженою брюнеткою ... Таке мало кому вдавалось.

"Правила виноробів" (1999)

Ця стрічка шведського режисера Лассе Халльстрема може похвалитися приголомшливим акторським складом. Зрештою, вже з перших кадрів у вас може скластися враження, що вас очікує задоволення спостерігати за акторським бенефісом чудового Майкла Кейна. Почасти, так воно і є – актор зовсім недаремно отримав за роль головного лікаря в сирітському притулку “Оскар”. Але коли глядач вже зовсім звикне до досить розміреного і впорядкованого побуту цього самого притулку, з'являється героїня Терон, Кенді ...

Ні, Шарліз не відразу постає перед глядачем в образі фатальної красуні. Вона приїжджає до притулку зі своїм хлопцем для того, щоб зробити там аборт – і спочатку виглядає не найкращим чином. Молодий чоловік на ім'я Гомер (Тобі Магуайр), який допомагає тому самому кейнівському доктору Ларчу, починає товарушивати з Кенді та її коханцем Уоллі (Пол Радд) – він збирається попрацювати збирачем яблук на фермі, яка належить батькам Уоллі (взагалі-то в оригіналі фільм має назву  "Правила будинку сидру"). Надворі – 1943-й рік, Уоллі вирушає воювати як льотчик. Чи треба говорити, що у Гомера та героїні починається роман…

У фільмі чудово показано, як потроху, незграбно і зворушливо, розвиваються відносини Кенді і Гомера. Вони разом їздять у кінотеатри просто неба, у героя Магуайра ніколи не було жінки, він бачив всього один фільм у житті, прекрасна Кенді ж зізнається, що не переносить самотності… У жодній іншій стрічці Шарліз не розкриває всі свої чари так поступово і так природно.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

"Солодкий листопад" (2001)

Пройшло чотири роки після "Адвокату диявола" - і Шарліз знову з'явилася на знімальному майданчику разом з Кіану. Спочатку може здатися, що Терон грає в картині немислиму, навіжену дивачку – жінку, яка може перетворити життя нормального хлопця не тільки на хаос, а й на справжнє пекло. Чи, можливо, на свято? Чи на щось ще, дуже важливе і неймовірно більше?

Одже, не все так просто. Те, що героїня Шарліз, красуня на ім'я Сара – дівчина зовсім особлива, зрозуміло з перших кадрів за її участю. Герой Рівза, самозакоханий трудоголік Нельсон, який працює в рекламному бізнесі, знайомиться з Сарою під час іспиту на права водія - саме з його вини дівчину видаляють з аудиторії. Що ж, чудова Шарліз граціозно сідає на капот автомобіля Нельсона – історія починається…

Хепі-енду не чекайте, та й картина зовсім не про солодощі і нескінченне щастя – скоріше про гіркоту, яка завжди супроводжує справжнє щастя, а ще про час. Якого завжди надто мало. "Солодкий листопад" свого часу виявився вельми недооціненим фільмом - що ж, настав момент віддати цій стрічці належне.

"Голова в хмарах" (2004)

Безумовно, Шарліз просто створена для ролей бунтарок – однаково чарівних та зухвалих. А ще, як стало зрозуміло після виходу на екрани цієї стрічки, Терон шалено пасує антураж майже столітньої давності – тридцятих-сорокових років минулого століття. А саме всі ці берети, жіночі штани, пальта та плащі – все те, що асоціювалося з артистичною богемою того часу. О, якщо жінка була бунтаркою в ті часи, коли вона цінувала насамперед свободу та незалежність – це не було даниною моді та трендам, як і не було просто зрозумілим та природним станом речей. Для цього потрібно було бути початковою, дикою бунтаркою, готовою до нерозуміння і навіть ненависті суспільства – і це мало бути в крові.

Хоча "Голова у хмарах" - фільм не лише про це. Спочатку героїня Терон, наполовину француженка, наполовину американка на ім'я Гільда, виступає у ролі такої собі серцеїдки. Гільда ​​ніжна, але водночас дуже напориста і до того ж безрозсудна - їй нічого не варто спокусити, наприклад, невинного студента з Кембриджського університету, а потім поїхати до Парижа, щоб стати модним фотографом.

Але 30-ті роки – це не лише джаз, фотографія, кінематограф та мода. Це ще й Громадянська війна в Іспанії, прихід до влади Гітлера в Німеччині – і всі ці події так чи інакше стосуються прекрасної героїні Шарліз. Глядач майже до фіналу картини буде впевнений, що Гільда ​​– вельми аполітична особа, але це не так. Останні кадри з Терон, коли роздерта Гільда, сидячи в підвалі на купі вугілля, секунду дивиться прямо в камеру - можливо, найвражаючіші в її кар'єрі.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

"Життя і смерть Пітера Селлерса" (2004)

Пітерс Селлерс, найкращий інспектор Клузо всіх часів та народів, був геніальним британським коміком – і в цьому відмінному біографічному фільмі його зіграв чудовий австралійський актор Джеффрі Раш. Що ж, не надто довге, але бурхливе і захоплююче життя Селлерса місцями було таким же трагікомічним, як і багато його фільмів. Особливо показовим у цьому сенсі  був епізод з його сімейного життя в середині шістдесятих - тоді, коли Селлерс через 10 днів знайомства одружився на шведській секс-бомбі, актрисі і моделі Бріт Екланд. Одного разу, через кілька місяців після весілля, щасливий  Селлерс (якому на той момент було близько сорока) прийняв якийсь стимулюючий препарат під час пристрасної ночі кохання з Екланд – і в результаті переніс серію з восьми інфарктів…

Звичайно ж, ця історія у всіх подробицях відображена у картині, і, звичайно ж, сексуальну до неможливості Екланд зіграла не менш сексуальна Шарліз Терон. У цій ролі Шарліз однаково спокуслива і мила, навіть наївна - і досягає при цьому приголомшливих результатів. Виявляється, актрисі ідеально пасують ще й шістдесяті - а враховуючи жанр, просто дивно, як це у Шарліз виходило виглядати одночасно кумедною і такою збуджуючою.

"Дорога" (2009)

Австралійський режисер Джон Хіллкоут вміє знімати безжальні, суворі фільми – досить згадати його “Пропозицію”. Жанр постапокаліптичної драми якнайкраще підходить манері Хіллкоута – те, як він зображує життя на планеті після глобальної катастрофи не має нічого спільного зі звичною усередненою голлівудською картинкою. “Дорогу” знято за однойменним романом Кормака Маккарті 2006-го року – Шарліз була великою шанувальницею книги, тому буквально горіла бажанням отримати головну жіночу роль.

Що ж, помітно, що роль Дружини (у її персонажа навіть немає імені) була дуже важливою для Терон - ще ніколи вона так не викладалася перед камерами, зовсім не шкодуючи себе. По суті, її героїня присутня і живе лише у кольорових спогадах головних героїв – Батька (Вігго Мортенсен) та Хлопчика (Коді Сміт-Макфі), обдертих та голодних мандрівників, які подорожують небезпечними дорогами безрадісного та сірого сьогодення. Зрештою, героїня Шарліз здається просто тому, що вона не може змиритися з таким безпросвітним майбутнім. Але вона встигає народити сина – в домашніх умовах, і залишиться в пам'яті свого чоловіка кимось, хто здатний дати йому сили у безвиході. Чудова робота Терон.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

"Божевільна парочка" (2019)

Часто (і в останні роки особливо) найкращі комедії виходять, коли дія відбувається десь на найвищих рівнях, а саме в політичних колах – згадайте “Не дивіться нагору”. Фільм “Божевільна парочка” саме такого роду, але, за великим рахунком, картина пройшла непоміченою і не стала сенсацією – хоча має всі ознаки дійсно вдалої комедії.

Шарліз у картині грає держсекретаря США, яка збирається балотуватися у президенти. Її героїня Шарлотта Філд має всі необхідні принади - вона професіонал, вона харизматична, переконлива, зрештою, Шарлотта просто приголомшливо виглядає. Але є одне “але". Виборці вважають, що Філд підводить почуття гумору – якщо воно взагалі у неї є. Що ж, Шарлотта наймає на роботу у якості спічрайтера дуже дотепного (або ж недолугого) журналіста, якого вона колись няньчила – коли той був ще дитиною. Абсурдно? Так, а ще дуже весело.

Найдивовижніше це те, як Шарліз вдається виглядати природно і навіть незворушно всі дві години екранного часу - вона не займається клоунадою, але разюче органічно виглядає в комедії. Відчувається, що Шарліз абсолютно точно знала, який їй потрібно бути перед камерами - адже актриса виступила ще й як продюсер "Божевільної парочки". А ще – у стрічці присутня найсмішніша постільна сцена в кар'єрі Терон. Чи, може, найправдивіша? У будь-якому випадку гарний настрій вам гарантовано.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Раніше ми також розповідали, що легендарний Чак Норріс знову в строю! 83-річний актор зіграє головного героя у новому бойовику "Agent Recon". Прем'єра запланована на 2024 рік.

Головне фото: Getty Images