Італійці люблять святкувати. А Новий рік та Різдво вони чекають цілий рік. Ця нація надзвичайно темпераментна, відкрита, шумна та емоційна, тому і свята у них проходять з величезним розмахом.
Редакція ХОЧУ! розповість подробиці про новорічні свята по-італійськи. Їх надзвичайні традиції, звичаї і поділиться, чи присутня на святковому столі піца і макарони.
Італійці - католики, тому новорічні свята у них починаються з католицького Різдва у ніч з 24 на 25 грудня і тривають до 6 січня. З кінця листопада починають прикрашати новорічною атрибутикою вітрини магазинів, будинки та вулиці кожного міста. Складається враження, що люди змагаються між собою на найкраще прикрашення. Безліч гірлянд, вогників, новорічних фігур, локацій і прекрасна головна ялинка.
Різдво в Італії це суто сімейне свято. Новий рік можна зустрічати будь-де, але Різдво - лише вдома. Напередодні діти пишуть листа Діду Морозу - Баббо Натале і залишають його на вуличних ялинках. Ялинку прикрашають 8 грудня – у День непорочного зачаття діви Марії, у цей день багато родин встановлюють новорічні вертепи у будинку.
Різдвяний стіл
24 грудня господині намагаються поставити на стіл все найкраще і трохи більше. Звичайно не обійдеться вечеря без пасти, куди ж без неї. Обов'язково має бути запечений півень з яблуками чи індичка. Має бути на столі традиційний кекс panettone прикрашений цукатами та родзинками, шампанське, фрукти, особливо гранат, який з'їдають повністю, це принесе удачу у сердечних справах. Традиційно готується торт "Колода". Цей звичай походить з давнини, коли господар приносив додому колоду, яка мала горіти усю ніч. До юшки додається жирна свиняча ковбаса «котекіно».
Традиції
-
викинути з дому старі речі, раніше це робили просто з вікон, а зараз відносять на смітник;
-
купити нові речі, натомість викинутого мотлоху;
-
під бій курантів у новорічну ніч з'їдати по виноградині і загадувати бажання;
-
незалежно від символу року у всьому має бути присутній червоний колір: прикраси, декор, страви, одяг - цей колір приманює удачу на цілий рік;
-
у перші хвилини нового року потрібно з'їсти ложку сочевиці - приманити добробут.
Забобони
-
Гучне святкування відлякує нечисть, тому повинно бути багато шуму, галасу, петард і феєрверків.
-
1 січня нічого робити не можна, лише відпочивати.
-
Італійці можуть довго гуляти на Новий рік по вулицях міста з повними кишенями монет у надії зустріти горбаня - це закличе удачу у дім.
-
У перший день нового року необхідно принести чисту воду у дім, щоб очистити його від нещастя та проблем.
-
Зустріти людину протилежної статі першою - буде кар'єрний ріст.
Подарунки
Подарунками обмінюються на Різдво, а на Новий рік їх отримують лише діти. Подарунки приносить старенька бабуся - фея Бефана. У неї ніс гачком, пошарпаний одяг і мітла. Для неслухняних діток приносить вуглинки, слухняним - подарунки.
Nuovo anno - Новий рік
Традиційно зустрічають у ресторанах, кафе або на площах міста у колі друзів. Всі заклади мають свою розважальну програму, зустрічати свято потрібно шумно, весело і гамірно. Петарди, салюти та феєрверки лунають до самого ранку. На площі проходять концерти і розваги, багато туристів і незнайомців, які можуть перетворитися на кращих друзів за одну ніч.
Обравши Італію для зустрічі Нового року - ви ніколи не пожалкуєте. Саме тут ви маєте можливість отримати заряд шаленого драйву, позитивних емоцій і знайти друзів.
- їжа
- свято
- Різдво
- Новий рік
- відпочинок в Італії
- ялинка
- традиції
- Італія
- звичай
- забобони
- куди поїхати
- як відсвяткувати